Facebook ma 500 mln użytkowników - kilka faktów

W serwisie Facebook zarejestrowane zostało już 500 milionów kont. Powstały w 2004 r. portal jest już bezsprzecznie największym serwisem społecznościowym na świecie. I ciągle rośnie!

Andrew Noyes, rzecznik Facebooka, już kilka dni temu zapowiedział, że w dniach 20 - 22 lipca liczba użytkowników serwisu przekroczy 0,5 mld. Tak się stało w istocie, a Mark Zuckerberg, założyciel i twórca portalu zaliczany jest do grona 5 najważniejszych ludzi Internetu.

Osiągnięcie i przekroczenie "magicznej" bariery 500 mln użytkowników to niezły moment na drobne podsumowanie.

Czy wiedzieliście, że:

- Facebook zebrał 100 mln użytkowników w ciągu 9 miesięcy od uruchomienia. Tymczasem rzesza posiadaczy iPoda rozrosła się do wartości 50 mln po trzech latach; liczba internautów przekroczyła tę barierę po 4 latach; w wypadku telewizji i radia było to odpowiednio 13 i 38 lat.

- gdyby Facebook był państwem, liczba użytkowników czyniła by z serwisu trzeci co do wielkości populacji kraj świata, za Chinami i Indiami.

- szacowana wartość serwisu mieści się w przedziale 22 i 25 miliardów dolarów

- więcej użytkowników Facebooka niż komputerów na świecie? Za kilka lat to możliwe. Szacuje się, że obecnie używanych jest ponad miliard komputerów osobistych. Przy obecnym tempie wzrostu można spodziewać się, że za kilka lat Facebook prześcignie pecety.

- przed zmianą wyglądu serwisu przeprowadzoną w 2007 r. na stronie głównej Facebooka umieszczony był pasek z widoczną na nim twarzą mężczyzny, przeplataną liniami kodu dwójkowego. Było to przetworzone zdjęcie słynnego aktora Ala Pacino.

- przeciętny użytkownik Facebooka ma ok. 130 znajomych.

Znacie ciekawe, aktualne fakty i liczby dotyczące Facebooka? Napiszcie o tym w komentarzach!