Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook kupuje Snaptu, bo chce być bardziej mobilny

Popularny serwis społecznościowy kupił firmę Snaptu, produkującą aplikacje dla telefonów komórkowych. Deweloperzy i technologia firmy Snaptu mają pomóc Facebookowi w dotarciu do większej liczby użytkowników telefonów komórkowych.

Facebook kupuje Snaptu, bo chce być bardziej mobilny
Serwis TechCrunch.com podaje, że transakcja mogła opiewać na 40-70 mln dolarów. Jest to już trzeci w tym roku nabytek Facebooka, związany z urządzeniami mobilnymi. Wcześniej pozyskał Belugę z jej mobilnym komunikatorem oraz firmę Rel8tion zajmującą się mobilną reklamą.

Snaptu to firma deweloperska, która tworzy aplikacje dla telefonów komórkowych. Specjalizuje się w oprogramowaniu przeznaczonym dla urządzeń o mniejszych możliwościach niż smartfony. W styczniu firma współpracowała z Facebookiem przy tworzeniu aplikacji serwisu właśnie dla takich telefonów.

Aplikacja Facebooka dla "zwykłych telefonów" stworzona przez Snaptu ma obecnie około 2 500 użytkowników. Telefony o mniejszych możliwościach stanowią ciągle 75 proc. całego rynku. Jednym z priorytetów serwisu zdaje się być zwiększenie liczby jego użytkowników właśnie na tych urządzeniach.

Snaptu na swoim blogu podaje, że będzie pracować nad bogatszą i bardziej zaawansowaną aplikacją Facebooka, która ma działać praktycznie na każdym telefonie.