Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook i Seedcamp wspólnie pomogą społecznościowym startupom

Seedcamp to organizacja pomagająca startupom, czyli młodym firmom pojawiającym się na rynku internetowym. Obecnie znacznie rozszerza ona zakres współpracy w tej dziedzinie z serwisem społecznościowym Facebook. Wesprze on młode firmy poradami oraz nowymi technologiami.

Seedcamp już wcześniej współpracował z Facebookiem, jednak ich kontakty polegały głównie na poradach mentorskich udzielanych startupom przez specjalistów z popularnego serwisu. Miało to miejsce na spotkaniach Seedcamp, podczas wizyt w kwaterze Facebooka oraz za pomocą e-maili.

Teraz organizacja Seedcamp zacieśniła współpracę z serwisem społecznościowym i firmy korzystające z jej pomocy otrzymają również wsparcie produktowe, technologiczne i designerskie. Od deweloperów Facebooka otrzymają szybki dostęp do produktów w fazie beta. Serwis ten uzyska natomiast przegląd rynku i szybki dostęp do nowych talentów oraz ich produktów np. w formie społecznościowych aplikacji.

Facebook otrzymał także tytuł Platinium Seedcamp Founder Sponsor. Oznacza to, że firmy otrzymają od niego dodatkową pomoc w czasie wchodzenia na rynek. Seedcamp przez trzy miesiące udziela startupom wsparcia oraz inwestuje w nie 50 000 euro w zamian za 8-10 proc. udziałów firmy.

Wcześniej Facebook zawarł umowę o współpracy z organizacją Y Combinator z Kalifornii, która jest amerykańskim odpowiednikiem Seedcampa. Ten ostatni działa głównie w Europie, ale także w Azji, Afryce i w innych miejscach.