Facebook: aplikacja dla "zwykłych" telefonów

Serwis społecznościowy stworzył aplikację, która pozwoli na sprawne korzystanie z Facebooka na telefonach o słabej specyfikacji technicznej. Serwis ma być dostępny w wielu krajach na całym świecie. Na początku ma oferować kilkadziesiąt darmowych dni próbnych.

Wczoraj, na swoim blogu, Facebook poinformował, że aplikacja ma działać na ponad 2 500 telefonów od producentów takich jak Nokia, Sony Ericsson, LG i innych. Samo oprogramowanie powstało w bliskiej współpracy z deweloperem aplikacji mobilnych Snaptu.

Facebook dla telefonów z niższej półki udostępnia najbardziej popularne funkcje. Zapewnia łatwiejszą nawigację na ekranie głównym, synchronizację kontaktów oraz szybkie przewijanie zdjęć i aktualności.

Serwis społecznościowy w celu dostarczenia aplikacji do jak największej ilości osób, wszedł we współpracę z operatorami z całego świata. Facebook podaje, że zaowocowało to możliwością wypróbowania aplikacji bez konieczności płacenia za dane.

W Polce serwis społecznościowy podpisał umowę z Play. Przez 90 dni od rozpoczęcia dostarczania usługi przez operatora, będzie można skorzystać z serwisu za darmo. W kilku następnych miesiącach Facebook będzie pracował nad pozyskaniem większej ilości operatorów w różnych krajach. Aplikację można znaleźć pod tym adresem.