Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook: aplikacja dla "zwykłych" telefonów

Serwis społecznościowy stworzył aplikację, która pozwoli na sprawne korzystanie z Facebooka na telefonach o słabej specyfikacji technicznej. Serwis ma być dostępny w wielu krajach na całym świecie. Na początku ma oferować kilkadziesiąt darmowych dni próbnych.

Wczoraj, na swoim blogu, Facebook poinformował, że aplikacja ma działać na ponad 2 500 telefonów od producentów takich jak Nokia, Sony Ericsson, LG i innych. Samo oprogramowanie powstało w bliskiej współpracy z deweloperem aplikacji mobilnych Snaptu.

Facebook dla telefonów z niższej półki udostępnia najbardziej popularne funkcje. Zapewnia łatwiejszą nawigację na ekranie głównym, synchronizację kontaktów oraz szybkie przewijanie zdjęć i aktualności.

Serwis społecznościowy w celu dostarczenia aplikacji do jak największej ilości osób, wszedł we współpracę z operatorami z całego świata. Facebook podaje, że zaowocowało to możliwością wypróbowania aplikacji bez konieczności płacenia za dane.

W Polce serwis społecznościowy podpisał umowę z Play. Przez 90 dni od rozpoczęcia dostarczania usługi przez operatora, będzie można skorzystać z serwisu za darmo. W kilku następnych miesiącach Facebook będzie pracował nad pozyskaniem większej ilości operatorów w różnych krajach. Aplikację można znaleźć pod tym adresem.