Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook Places już w Polsce

Facebook Places, największy konkurent Foursquare, oficjalnie został udostępniony dla polskich użytkowników. Serwisy geolokalizacyjne zrobiły wielką furorę za granicą, a od niedawna podbijają serca polskich użytkowników.

Dzięki Facebook Places użytkownicy serwisu mają możliwość natychmiastowego opublikowania na Facebooku swojej aktualnej geolokalizacji. Zmiana statusu użytkownika pojawia się na jego tablicy, w aktualnościach jego znajomych oraz w specjalnej sekcji Miejsca. Rozwiązanie to ułatwia i usprawnia kontakt z osobami znajdującymi się w okolicy. Przy wpisach istnieje również możliwość dodawania komentarzy, np. opisu lub oceny danego miejsca.

"Powszechne udostępnienie usługi Facebook Places stanowi pierwszy etap na drodze do uruchomienia w Polsce również innej usługi serwisu - Facebook Deals. Umożliwia ona wyszukiwanie i korzystanie z promocji oferowanych przez lokalnych usługodawców i sklepy znajdujące się w okolicy naszego aktualnego miejsca pobytu" - mówi Paweł Karaś, Head of Facebook Sales w Facebook NOW.

Dzięki Facebook Places można również załapać się na lokalne okazje w najbliższych sklepach czy restauracjach. Wystarczy się zameldować i zobaczyć co się dzieje w najbliższej okolicy. W ten sposób można również sprawdzić czy w pobliżu nie ma żadnych znajomych.

Korzystanie z usługi jest oczywiście bezpłatne i wymaga jedynie zainstalowania aplikacji w swoim telefonie. W tej chwili na liście obsługiwanych urządzeń jest iPhone, BlackBerry oraz smartfony z systemami Android, HP, webOS i Windows Phone 7.

Szczegółowe informacje o usłudze Facebook Places dostępne są na stronie www.facebook.com/places/.