FSC dało radę bez ZUS-u

Mimo, że lukratywny kontrakt na dostawę sprzętu komputerowego dla ZUS już się zakończył, Fujitsu Siemens Computers udało się go zastąpić innymi umowami. Dzięki temu finanse spółki nie uległy pogorszeniu.

107 mln 832 tys. zł wyniosły obroty firmy Fujitsu Siemens Computers w minionym roku rozrachunkowym. Trwał on od 1 kwietnia 2000 r. do 31 marca 2001 r. „Prognoza w roku 2001/2002 zakłada osiągnięcie obrotów na poziomie 155 mln zł” - powiedział Dariusz Fabiszewski, prezes zarządu FSC na Europę Wschodnią i Centralną.

Prezes FSC zwrócił uwagę na fakt, że w poprzednim roku obrotowym spółka uzyskała duże przychody z tytułu umowy na dostawę sprzętu komputerowego dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W niedawno zakończonym roku, profitów z umowy z ZUS Fujitsu Siemens już tak znacznych nie miało.

Pomimo to firmie udało się je zastąpić innymi kontraktami. Ale Dariusz Fabiszewski nie był do końca zadowolony z osiągniętych wyników. „Przydarzyła się nam też mała wpadka. W detalicznej sieci marketów Media Markt i Selgros udało nam się sprzedać 4 tys. komputerów. To mniej, niż zakładaliśmy” - przyznał Dariusz Fabiszewski. Ale w pozostałych segmentach rynku FSC sprzedało tyle urządzeń elektronicznych, że udało mu się wyrównać straty z detalu. W roku obrachunkowym spółka sprzedała 21,2 tys. komputerów, a w całym 2000 r. 23,2 tys.

Ostatnio partnerem Fujitsu Siemens zostało STGroup, które będzie dystrybutorem rozwiązań Unixowych FSC.