FBI szuka specjalistów IT

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze zamierza w najbliższym czasie zatrudnić zespół specjalistów IT, którzy zajmą się stworzeniem i prowadzeniem "globalnej, bezpiecznej struktury informatycznej". FBI oferuje zarobki rzędu nawet 135 tys. USD rocznie.

Z ogłoszenia opublikowanego na stroniehttp://www.fbijobs.gov wynika, że władzom FBI zależy na jak najszybszym skompletowaniu zespołu informatyków - pierwsze spotkania z kandydatami zaplanowane są na początek przyszłego roku (termin zgłaszania aplikacji mija z końcem stycznia 2006 r). Osoby, które przejdą przez rekrutacyjne sito, raczej nie będą narzekać na uposażenie - Federalne Biuro Śledcze oferuje zarobki od 35 452 do 135 136 USD rocznie.

Z oświadczenia wydanego przez dyrektora FBI, Roberta Muellera, wynika, że tworzony właśnie zespół będzie odpowiedzialny za "informatyczne wspieranie agentów i analityków". "Zatrudnione przez nas osoby będą pełniły funkcje niezbędne do zapewnienia ochrony Stanów Zjednoczonych Ameryki przez terroryzmem, działalnością wrogich agentów, przestępczością zorganizowaną oraz cyberatakami" - tłumaczy Mueller.

Niestety, pracę w FBI będą mogli podjąć jedynie obywatele USA - pod warunkiem oczywiście, że pozytywnie zaliczą badanie na poligrafie, test wykrywający ślady narkotyków we krwi oraz zgodzą się na gruntowne "prześwietlenie" życiorysu.

Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stroniehttp://www.fbijobs.gov .