F-Secure po polsku

Fiński producent oprogramowania antywirusowego wprowadza polskie wersje językowe swoich sztandarowych produktów: Anti-Virus Client Security i Internet Security 2004. Polskojęzyczne edycje powstały przy współpracy z Veracompem, wyłącznym dystrybutorem F-Secure w Polsce.

Anti-Virus Client Security, pracujący w środowisku Windows, jest przeznaczony dla firm. Program pełni funkcję ochrony antywirusowej, zapory ogniowej, zabezpieczenia na poziomie aplikacji, wykrywania włamań IDS oraz skanera ruchu poczty elektronicznej. Oprogramowanie jest oferowane wraz z programem F-Secure Policy Manager do zarządzania i raportowania.

Internet Security 2004 został zaprojektowany dla użytkowników indywidualnych. Aplikacja ma wbudowane mechanizmy skanowania poczty elektronicznej i zintegrowaną zaporę ogniową. Program automatycznie pobiera i aktualizuje szczepionki przeciw nowym wirusom.

Użytkownicy poprzednich wersji programów Anti-Virus Client Security i Internet Security 2004 będą mogli bezpłatnie pobrać polskie wersje programów ze strony www.f-secure.pl.

Anti-Virus Client Security po polsku jest już dostępny w ofercie Veracompu. Sugerowana cena detaliczna wynosi 42 euro za licencję (10-25 użytkowników). Zlokalizowany Internet Security 2004 pojawi się w ofercie w listopadzie br. w cenie 58 euro za licencję dla jednego użytkownika.

Również w listopadzie zostanie wprowadzony na polski rynek F-Secure Internet Gatekeeper for Linux - najnowsze oprogramowanie F-Secure dedykowane dla systemu Liux. Cena programu nie jest jeszcze znana.