European Founders inwestuje w Facebooka

European Founders, niemiecki fundusz inwestycyjny należący do braci Samwer objął udziały w serwisie Facebook, informuje Reuters. Kwota transakcji nie jest podawana do publicznej wiadomości, jednak na pewno jest mniejsza niż inwestycja Microsoftu, która wyniosła 240 mln USD.

-Chcemy wspierać ekspansję Facebooka w Europie. Znamy europejski rynek online wyjątkowo dobrze- powiedział jeden z braci Samwer dla Reutersa.

Zdaniem braci Samwer Facebook jest po Google najbardziej innowacyjną firmą, jaka pojawiła się w przeciągu ostatnich kilku lat. -Facebook będzie takim fenomenem internetu, jakim Windows stało się w przypadku komputerów biurkowych- powiedział jeden z braci dziennikarzowi Reutersa.

European Founders to fundusz inwestycjyjny należący do trzech braci - Alexandra, Marca i Olivera Samwera. W Polsce znany jest z inwestycji w serwis Nasza-Klasa.pl Fundusz powstał z pieniędzy jakie bracia Samwer zarobili na serwisie Alando.de - platformie aukcyjnej sprzedanej eBay'owi oraz spółce Jamba!, dostarczającej dzwonki, loga i gry dla komórek. Poza Naszą-Klasą, fundusz zainwestował do tej pory m.in. w serwis randkowy iLove czy serwis dla studentów StudiVZ.

Więcej o Facebooku:

Facebook. Rewolucja?

Twórca Facebooka przeprasza za Beacon