Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Europa lubi broadband

W 2006 r. ok. 41 mln europejskich gospodarstw domowych będzie korzystało z szerokopasmowego dostępu do Internetu - prognozuje Datamonitor. Analitycy zastrzegają jednak, że ta optymistyczna prognoza spełni się jedynie pod warunkiem, że koszt miesięcznego abonamentu za taką usługę spadnie do 25 USD.

Warto zaznaczyć, że w pod koniec ubiegłego roku liczba europejskich użytkowników szybkeigo Internetu wynosiła zaledwie ok. 10 mln. Zdaniem ekspertów, najszybciej użytkowników broadbandu będzie rosła w Niemczech (podobnie jak to tej pory). Na drugim miejscu znajdzie się Wielka Brytania, która prawdopodobnie wyprzedzi (pod względem przyrostu liczby łączy) Francję (która na drugiej pozycji jest w tej chwili)

Najpopularniejszym typem szerokopasmowego dostępu przez najbliższe cztery lata pozostaną linie DSL. Co więcej, Datamonitor prognozuje, że w 2006 r. europejscy internauci wydadzą na dostęp do serwisów online ok. 3,4 mld USD - czyli prawie 10 razy więcej niż w 2003 r.