Euro 2008 - mistrzostwa w Sieci

Nasz przegląd otworzy serwis UEFA Euro 2008 - oficjalna strona mistrzostw stworzona przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich. Jest to bezsprzecznie najważniejsze źródło informacji o Euro 2008 i matka wszystkich serwisów dedykowanych temu turniejowi. Stąd wszyscy czerpać będą oficjalne wyniki czy doniesienia o wszelkich decyzjach organizatorów imprezy. Jeśli pojawią się jakieś sporne sytuacje, czy wątpliwości regulaminowe tu w pierwszej kolejności należy szukać rozstrzygnięcia.

Obok aktualności związanych z Euro 2008, na łamach oficjalnego serwisu UEFA, znaleźć można między innymi szczegółowy kalendarz rozgrywek, wyczerpujące informacje na temat drużyn oraz historii ich awansu do finałów. Dział 'History' pozwoli powrócić do wydarzeń mających miejsce podczas wcześniejszych edycji turnieju, a w sekcji 'Austria/Switzerland' znajdziemy informacje na temat atrakcji turystycznych obu krajów, noclegów czy dostępności biletów. W serwisie nie zabrakło również doniesień dotyczących piłkarskich sław, galerii zawierającej bogaty zbiór fotografii oraz działu z plikami wideo. Dla kibiców wybierających się dopingować na żywo swoje reprezentacje przygotowano szczegółowe mapy dojazdowe do poszczególnych obiektów. Zasoby strony dostępne są w dziewięciu językach, ale polskiego wśród nich niestety nie ma.

http://www.pzpn.pl/euro2008.php

http://www.pzpn.pl/euro2008.php

Oficjalne doniesienia z Euro 2008 w rodzimym językumożna znaleźć na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najistotniejsze z nich prezentowane są na stronie głównej, natomiast informacje związane z naszą drużyną znajdują się w specjalnej, reprezentacyjnej sekcji. Można tu również znaleźć informacje dotyczące biletów, czy wskazówki dla osób poszukujących noclegów. Jak na PZPN przystało, wizyta na łamach oficjalnej witryny związku pozostawi jednak ogromny niedosyt informacji...