Ericsson sprzedaje dział chipów

Ericsson potwierdził wcześniejsze doniesienia prasowe na temat rozmów, jakie prowadzi z Infineon w sprawie odsprzedania mu swojego działu Microelectronics. W oficjalnym oświadczeniu nie podano żadnych innych informacji.

Szwedzki producent urządzeń telekomunikacyjnych potwierdził fakt prowadzenia rozmów z niemieckim producentem podzespołów Infineon, w sprawie sprzedaży działu Microelectronics. Chęć sprzedaży działu Ericsson tłumaczy jego niską opłacalnością, w związku ze spadkiem popytu na chipy. Microelectronics jest dostawcą podzespołów dla sieci telefonów komórkowych i stacjonarnych. Jego głównym klientem jest Sony Ericsson, piąty pod względem sprzedaży producent telefonów komórkowych na świecie. Według informacji Financial Times, Microelectronics będzie sprzedane za około 250 mln EUR, tyle ile wynoszą jego ostatnie roczne przychody ze sprzedaży.

Niemiecki Infineon poniósł w zakończonym w marcu kwartale 20 mln EUR straty, przy sprzedaży sięgającej 208 mln EUR. Przejęcie od szwedzkiej firmy producenta specjalizującego się w rynku mobilnym pozwoli mu umocnić się w tym sektorze, uniezależnić częściowo od dostawców pamięci czy wreszcie pozyskać takich klientów jak Sony Ericsson.