Epuls: uczniowie oceniają belfrów

Spokobelfer.pl - to nowy projekt społecznościowego serwisu Epuls umożliwiający młodzieży ocenianie nauczycieli. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów poniżej szkół wyższych: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Dzień przed startem nowego roku szkolnego twórcy serwisu społecznościowego dla młodzieży Epuls.pl (Wydawnictwo G+J Polska) uruchamiają projekt oceny nauczycielihttp://Spokobelfer.pl . Rejestracja odbywa się za pomocą epulsowego loginu i hasła, zaś nowi użytkownicy zakładający konto w Spokobelfer automatycznie zapisani zostaną do społeczności epuls.pl.

Aplikacja spokobelfer.pl umożliwia wystawienie nauczycielowi oceny (w skali od 1 do 6) wg kilku kryteriów (sprawiedliwość, wymagania, zaangażowanie, prowadzenie lekcji, życzliwość), a także zamieszczenie komentarza. Internauta może ocenić nauczyciela tylko jeden raz. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów poniżej szkół wyższych: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Na podstawie głosów oddanych przez użytkowników na bieżąco powstaje ranking najlepiej ocenionych nauczycieli. Podsumowywanie wyników rankingu i wyłanianie najlepszych belfrów zaplanowane jest w odstępach 6-miesięcznych.

Internauci dodawać mogą do systemu ocen nowych nauczycieli oraz głosować na tych, których wyszukają za pomocą wyszukiwarki lub wg kilku kryteriów: nauczyciele wg województw, szkoły wg województw oraz przedmioty. Nauczyciele, którzy nie chcą być oceniani mogą zgłosić ten fakt twórcom serwisu - wówczas zostanie wyłączona możliwość oceniania i usunięte wszystkie dotychczas uzyskane noty.

Epuls: uczniowie oceniają belfrów

Wychodzimy z założenia, że nie tylko nauczyciel ma prawo oceniać ucznia, ale także uczeń nauczyciela, bo ten realizuje funkcję publiczną i wykonuje swego rodzaju usługę na rzecz społeczeństwa, jak i konkretnego ucznia. Spokobelfer.pl ma mobilizować nauczycieli do tego, by starali się lepiej wypełniać swoją funkcję, a najlepszych nagradzać za wysiłek - tłumaczy dyrektor multimediów G+J Polska Marcin Kozioł. - Oddajemy uczniom forum do konstruktywnej dyskusji i oceny, traktując młodych ludzi bardzo poważnie i wierząc, że w dojrzały sposób zaczną włączać się w publiczną debatę.

W sierpniu serwis służący do oceny nauczycieli akademickich - Ocen.pl za 90 tys, zł brutto przejęty został przeez Platformę Mediową Point Group.