Empik zapomniał zapłacić za domenę empik.com?

Wszystko wskazuje na to, że Empik - będący jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na polskim rynku, zapomniał przedłużyć umowę na domenę Empik.com.

Pierwsi całą sprawę ujawnili użytkownicy Wykop.pl. Internauta, który odwiedzi witrynę internetową Empik.com, nie trafi na stronę jednego z największych sklepów internetowych i portali kulturalny. Zamiast tego, oczom potencjalnego użytkownika ukaże się strona NetworkSolutions (firmy sprzedającej domeny), z ofertą rejestracji domeny Empik.com! Zaraz pod opcją rejestracji domeny na zasadzie "backorder", znajduje się możliwość przedłużenia najmu domeny przez dotychczasowego właściciela - czyli w tym przypadku firmę Empik.

Jeżeli nawet Empik rozwiąże problem szybko, z pewnością poniesie pewne straty w ruchu, który kierowany będzie na Empik.com - zwłaszcza że powtórna aktywacja domeny może potrwać nawet do 48 godzin.

Na szczęście serwis wciąż funkcjonuje pod adresem www.empik.pl. Dosyć niewygodny dla serwisu musi być jednakże fakt, że internauta, który wejdzie np. na podstronę empik.pl/nowosci/ i kliknie w zakładkę "60 lat empik" lub "Podręczniki" zostanie przekierowany na stronę empik.com.

Empik zapomniał zapłacić za domenę empik.com?

www.empik.com

W związku z zaistniałą sytuacją, Empik wydał stosowne oświadczenie:

W dniu dzisiejszym sklep internetowy empik jest dostępny pod adresem www.empik.pl. Sklep działa w normalnym trybie, zamówienia są przyjmowane i realizowane bez zmian. Chwilowo serwis nie jest dostępny pod domeną empik.com z przyczyn proceduralno-administracyjnych. Wznowienie działania pod tym adresem powinno nastąpić dziś w późnych godzinach wieczornych. Pozostałe serwisy internetowe empiku: empikfoto.pl oraz teksty.org działają bez zmian.