Empik wchodzi na rynek e-booków z własnym czytnikiem

Od jutra, w sklepie internetowym Empiku będzie można kupować e-booki. Oferta firmy obejmować będzie 5600 tytułów, a wśród nich bestsellery, specjalistyczne poradniki i klasyka literatury. Empik zapowiada też premierę własnego czytnika książek elektronicznych o nazwie OYO. W przedsprzedaży urządzenie dostępne będzie już pod koniec października. Już dziś dowiedz się czy warto je kupić!

Empik wchodzi na rynek e-booków z własnym czytnikiem

Bestsellery za 25 złotych, klasyka już od 4,99 zł

Wśród e-booków dostepnych w serwisie będą książki wydawnictw, takich jak: Znak, Świat Książki, Zysk i S-ka czy Nasza Księgarnia. Bestsellery, poradniki i nowości dostępne będą w cenie ok. 25 złotych, a klasyka literatury pięknej już od 4,99 zł.

Książki cyfrowe dostępne będą w dwóch formatach "otwartych", więc konsumenci będą mogli skorzystać z większości nowoczesnych czytników dostępnych na rynku i innych urządzeń elektronicznych - komputerów osobistych, laptopów czy smartfonów.

Pierwszy z nich to ePUB - uznany na całym świecie standard e-booków, oferujący największy komfort czytania na dowolny e-czytniku. Tekst można w nim dostosować do wielkości ekranu i swobodnie edytować czcionkę. Format posiada również wyszukiwarkę haseł w tekście. Drugi, to tradycyjny e-book PDF, który odczytać można na dowolnym urządzeniu wyposażonym w czytnik PDF (np. Adobe Reader, Foxit Reader).

Empik wchodzi na rynek e-booków z własnym czytnikiem

Premiera czytnika OYO już na początku listopada.

Już jutro, książki elektroniczne będą dostępne pod adresem Empik.com/ebooki. Sieć handlowa prowadzi rozmowy z kolejnymi wydawcami i dystrybutorami w sprawie digitalizacji ich książek (wymienia się m.in. wydawnictwa Prószyński Media, Fabryka Słów i Insignis Media). Do końca roku oferta e-książek ma w Empiku wynoić 6500 tytułów.

[Dopisane 10.10.2010:] Możemy mówić dziś o falstarcie Empiku. Pierwszy dzień e-booków w salonie internetowym skończył się całodniową awarią serwera, którą szerzej opisujemy w artykule: Empik.com - obiecywali e-booki, sklep nieczynny.

OYO - czytnik elektroniczny Empiku

Już na początku listopada e-booki kupione w Empiku (i nie tylko) czytać będzie można w e-czytniku przygotowanym we współpracy firmy z sieciami księgarskimi: Thalia z Niemiec, Chapitre.com z Francji i Selexyz z Holandii.

Czytnik OYO umożliwia lekturę e-booków w formacie: PDF, ePub, HTML lub TXT. 2 GB pamięci pomieszczą ok. 1500 ebooków, a według Empiku na jednym ładowaniu baterii będzie można przejrzeć do 8000 stron.

OYO posiada bezodblaskowy czarno-biały ekran, który wyświetla 16 odcieni szarości. Wyświetlacz ma przekątną 15,2 cm (rozdzielczość 800x600 px) i dobrze nadaje się do czytania przy świetle słonecznym (co bywa problemem przy tradycyjnych ekranach).

Czytnik posiada ekran dotykowy, obsługę Wi-Fi, wejścia MicroUSB i wsparcie dla Adobe Digital Editions. Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki i audiobooków w formacie MP3 oraz przeglądanie grafiki w formatach JPG, PNG i BMP. Wśród wbudowanego oprogramowania jest m.in. wyszukiwarka haseł w tekście, wirtualna klawiatura i interaktywny katalog sklepu Empik.

Aktualizacja: 09 października 2010 23:30

Dodałem informację na temat nieudanej premiery e-booków w salonie internetowymi Empiku.