Empik przejmuje e-Muzykę.pl

Warto było śledzić środowe transakcje na giełdzie NewConnect. Fundusze Capital Partners oraz IQ Partners postanowiły sprzedać większościowe pakiety e-Muzyka S.A.. Za łączną kwotę 7,6 mln złotych, pakiet kontrolny 61,49 proc. akcji spółki przejęła grupa NFI Empik Media & Fashion.

Udziałowcy spółki, którzy posiadali dotąd ponad 60 proc. jej udziałów od dłuższego czasu poszukiwali inwestorów, którzy chcieliby przejąć e-Muzykę.pl.

Empik podbija rynek dystrybucji cyfrowej

Przejęcie e-Muzyki.pl wpisuje się w strategię rozwoju Grupy EMF w internecie, której celem jest rozszerzenei oferty treści cyfrowych związanych z kulturą i rozrywką. W kwietniu 2010 r. EMF na mocy umowy joint-venture, nabył 51% udziałów w spółce Virtualo - wiodącego gracza na rynku e-booków i audiobooków.

e-Muzyka.pl to znany na polskim i europejskim rynku dostawca rozwiązań typu B2B na rynku dystrybucji multimediów. Firma jest w Polsce pomostem pomiędzy branżą muzyczną i telekomunikacyjną. Współpracuje z licznym wydawcami (Magic Records, Universal Music) i stowarzyszeniami artystów, ułatwiając im dystrybucję produktów w internecie i sieciach komórkowych.

Grażdan zostaje. Znane nazwiska w Radzie Nadzorczej

Nabycie e-Muzyki - największego gracza w dystrybucji muzyki cyfrowej na polskim rynku - znacząco umocni pozycję EMF jako dystrybutora treści cyfrowych w Polsce. Prezesem firmy nadal pozostanie Robert "Grażdan" Knaź, a w skład Rady Nadzorczej wejdą Dariusz Stolarczyk (COO/Dyrektor Operacyjny Grupy EMF), Marek Minkiewicz (Prezes Empik Sp. z o.o.), Maciej Szymański (Prezes Zarządu Grupy EMF), Włodzimierz Piotr Kabaj (Dyrektor Generalny EMI Music Central Europe) i Andrzej Puczyński (Prezes Związku Producentów Audio-Video, właściciel Izabelin Studio).

Firma będzie odtąd działać we współpracy z platformą Virtualo i salonem internetowym Empiku.

W styczniu 2011 r. e-Muzyka.pl podpisała ważną umowę z Warner Music Group Germany Holding GmbH, który udziela firmie licencji na dystrybucje utworów muzycznych z katalogu Warner za pośrednictwem Polkomtel S.A, w ramach serwisu Muzodajnia.pl.

Wiele ciekawych informacji na temat Muzodajni, a także podpisanej w lutym 2011 r. umowy z Warner Music Polska, można dowiedzieć się z relacji wtorkowej konferencji prasowej obu firm.

Zobacz też drugą część relacji.

Aktualizacja: 24 lutego 2011 14:25

Grupa EMF przejmuje e-Muzykę.pl