Empik.com - obiecywali e-booki, sklep nieczynny

Wczoraj zapowiadaliśmy, że już dziś Empik otwiera w swoim salonie internetowym nowy dział - e-booki. Miała być niezwykła premiera i ponad 5 tysięcy pozycji do wyboru. Na razie, jest tylko informacja o przerwie technicznej... I wielka szansa na tytuł falstartu roku 2010.

Empik.com - obiecywali e-booki, sklep nieczynny
Informacja na stronie głównej Empik.com mówi dziś: "Sklep empik.com jest chwilowo niedostępny ze względu na prowadzone prace serwisowe. Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Zapraszamy wkrótce".

Przed południem, gdy próbowaliśmy sprawdzić nową ofertę sklepu, sądziliśmy, że może mieć to związek z przeciążeniami serwera. Poranna fala klientów byłaby zrozumiała, bo media szeroko opisywały nowości w Empiku.

Sprawa stała się poważniejsza, gdy notka utrzymywała się na stronie o 15:00, 18:00 i 23:30, kiedy próbowaliśmy zdobyć materiały na temat e-książek w salonie Empiku. Spróbowaliśmy nawet wejść wprost na stronę Empik.com/ksiazki [zapowiadany adres działu ebooków - dop.], lecz i ta wita gości ekranem: 404 - Not Found.

Empik skomentował sprawę na swoim twitterze i facebooku, pisząc: "Drodzy Fani! Trwają prace nad przełączeniem naszego sklepu internetowego na nowy system, a dokładnie rzecz biorąc, dotyczy to jednego z wielu systemów, na których empik.com się opiera. Z tego powodu sklep jest na razie niedostępny - przepraszamy Was za niedogodności i prosimy o cierpliwość. Na osłodę już za moment konkurs".

Rzeczywiście, konkurs został ogłoszony. Ci, którzy spodziewali się jednak nagród pokroju czytnika OYO i setek e-booków za darmo, mogą być zawiedzeni. W facebookowej zabawie wygrać można 2 podwójne wejściówki na przedpremierowy pokaz filmu "Chrzest" w reż. Marcina Wrony w warszawskim kinie Luna.

Falstart premiery Empiku to duży pech firmy, która tak dbała o promocję swojej oferty książek elektronicznych. Chwilowe kłopoty nie powinny jednak odwrócić naszej uwagi od e-czytnika Empik OYO, który wejdzie na rynek już na początku listopada. Oby w lepszym stylu niż e-książki!

[Dopisane 10.10.2010:] Salon internetowy Empik.com ruszył w niedzielę rano. Pod adresem empik.com/ksiazki jest już dostępna oferta e-booków. Co o niej myślicie? Jak oceniacie ceny książek elektronicznych w Empiku? Czy łatwo jest znaleźć interesującą pozycję?