Empik.com nie sprzedaje

Witryna Empik.com przestała przyjmować zamówienia, działają natomiast na razie pozostałe serwisy - Smyk.com. Aukcja.com i GaleriaCentrum.com - obsługiwane przez Easy Net.

Przy próbie włożenia do „koszyka” wybranego produktu, w Empik.com wyświetla się komunikat „Z przyczyn niezależnych od firmy EMPiK nie możemy w tej chwili przyjąć zamówienia. Przepraszamy”. Easy Net obsługuje ponadto witryny Smyk.com, GaleriaCentrum.com i Aukcja.com, które na razie umożliwiają składanie zamówień. Jeszcze w okresie przedświątecznym Easy Net spodziewał się znacznego wzrostu zainteresowania zakupami w prowadzonych witrynach. Co prawda nie miał on dorównywać 100% wzrostowi z ub. roku, jednak w odróżnieniu od znacznej liczby e-sklepów jego przedstawiciele prognozowali wyraźnie większą sezonowa sprzedaż.

Easy Net wchodzi w skład EastBridge, którą przejął Elektrim. Obecnie przeżywający ogromne kłopoty holding pozbył się już zdecydowanej większości internetowych aktywów, które masowo nabywał kiedy za sterami Elektrimu stała Barbara Lundberg.

Zobacz również:

To nie jedyny sklep internetowy, który w ostatnim czasie kończy lub zawiesza działalność. W ostatnim czasie przestały funkcjonować m.in. muzyczne witryny lp.pl i muzin.pl. Problemy ma Click & Buy, działalność zawiesił też e.pl, powiązany z Szeptelem.