Empik.com nie sprzedaje

Witryna Empik.com przestała przyjmować zamówienia, działają natomiast na razie pozostałe serwisy - Smyk.com. Aukcja.com i GaleriaCentrum.com - obsługiwane przez Easy Net.

Przy próbie włożenia do „koszyka” wybranego produktu, w Empik.com wyświetla się komunikat „Z przyczyn niezależnych od firmy EMPiK nie możemy w tej chwili przyjąć zamówienia. Przepraszamy”. Easy Net obsługuje ponadto witryny Smyk.com, GaleriaCentrum.com i Aukcja.com, które na razie umożliwiają składanie zamówień. Jeszcze w okresie przedświątecznym Easy Net spodziewał się znacznego wzrostu zainteresowania zakupami w prowadzonych witrynach. Co prawda nie miał on dorównywać 100% wzrostowi z ub. roku, jednak w odróżnieniu od znacznej liczby e-sklepów jego przedstawiciele prognozowali wyraźnie większą sezonowa sprzedaż.

Easy Net wchodzi w skład EastBridge, którą przejął Elektrim. Obecnie przeżywający ogromne kłopoty holding pozbył się już zdecydowanej większości internetowych aktywów, które masowo nabywał kiedy za sterami Elektrimu stała Barbara Lundberg.

To nie jedyny sklep internetowy, który w ostatnim czasie kończy lub zawiesza działalność. W ostatnim czasie przestały funkcjonować m.in. muzyczne witryny lp.pl i muzin.pl. Problemy ma Click & Buy, działalność zawiesił też e.pl, powiązany z Szeptelem.