Empik OYO - przedsprzedaż rozpoczęta

Premiera e-czytnika OYO planowana jest na 17 listopada. Już dziś, nowy czytnik elektroniczny zamówić można w salonie internetowym Empiku. 2 GB pamięci, czas pracy 8000 stron, Micro SD i format ePub to w cenie 595 złotych jedna z ciekawszych ofert na polskim rynku.

W październiku, Empik pojawił się na polskim rynku e-booków. Pisaliśmy wtedy, że wraz z ofertą książek elektronicznych, firma przygotowuje też własny e-czytnik.

4 listopada, Empik OYO znalazł się w przedsprzedaży. Potwierdziły się też możliwości e-czytnika, który umożliwia lekturę e-książek w formatach: PDF, ePUB, HTML lub TXT. OYO posiada 2 GB pamięci, która pomieści ok. 1500 ebooków i baterię, która na jednym ładowaniu pozwala na przejrzenie do 8000 stron.

Czytnik posiada bezodblaskowy czarno-biały ekran, który wyświetla 16 odcieni szarości. Wyświetlacz ma przekątną 15,2 cm i dobrze nadaje się do czytania przy świetle słonecznym (technologia e-ink).

OYO posiada ekran dotykowy, obsługę Wi-Fi, wejścia MicroUSB i wsparcie dla Adobe Digital Editions. Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki i audiobooków w formacie MP3 oraz przeglądanie grafiki w formatach JPG, PNG i BMP.

W cenie 595 złotych, OYO może zyskać w Polsce sporą popularność. Zwłaszcza, jeśli do ciekawych możliwości urządzenia, Empik dołoży też ciekawszą i bardziej atrakcyjną ofertę książek elektronicznych, których ceny nadal są jeszcze zbyt wysokie w porównaniu z tradycyjną książką.

Empik OYO - przedsprzedaż rozpoczęta

Zobacz, jak Empik OYO wypada w zestawieniu z popularnymi w Polsce czytnikami.

Czytnik OYO - specyfikacja

Dane techniczne:

- 15,2 cm (6“) pojemnościowy ekran dotykowy

- Czarno-biały wyświetlacz z 16-stopniową skalą szarości

- Bateria Li-Ion 1200 mAh (8000 stron)

- 2GB wbudowanej pamięci

- Waga: około 240 g

Specyfikacja:

- Obsługiwane formaty: PDF, ePub, HTML, TXT

- Grafika: JPG, PNG i BMP

- Odtwarzacz MP3

- Złącze MicroUSB

- Czytnik kart MicroSD (do 32 GB)

- Wejście słuchawkowe 3,5 mm

- Łączność bezprzewodowa WiFi