Eliza na razie niepubliczna

Spółka, która chciała zaoferować internetowy handel biżuterią, wstrzymała przeprowadzenie swojej pierwszej publicznej emisji akcji.

Akcje toruńskiej Elizy miały trafić do inwestorów w przyszły poniedziałek. Tymczasem w czwartek spółka poinformowała o przesunięciu terminu pierwszej publicznej subskrypcji. Jako powód podano niekorzystną sytuację na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Władze spółki nie ujawniły, kiedy subskrypcja dojdzie do skutku. Ważność prospektu emisyjnego Elizy upływa 30 marca przyszłego roku. Do sprzedaży ma trafić 600 tysięcy akcji po 20 zł każda.

Obecnie Eliza działa w branży gastronomiczno-hotelarskiej oraz zajmuje się handlem wyrobami ze złota. Uzyskane ze sprzedaży akcji pieniądze chce natomiast przeznaczyć m.in. na założenie internetowego sklepu z biżuterią.

Jest to już drugi przypadek przekładania terminu publicznej subskrypcji w tym tygodniu. W poniedziałek bielski Techmex także poinformował o przełożeniu pierwszej publicznej oferty sprzedaży akcji. Jako powód także podano niesprzyjającą sytuacje na warszawskim parkiecie.