Elita Polski znalazła swoje miejsce

Czy wiesz kto tworzy wierchuszkę Warszawy albo Krakowa? Serwis społecznościowy Elita-polski.pl postawił sobie za cel wyselekcjonowanie elity polskich miast. Każdy może wejść i popatrzeć (pozazdrościć?), ale nie każdy może dołączyć do grona "wybrańców".

Serwis Elita-polski.pl kierowany jest do m.in. współwłaścicieli firm, wysokiej klasy menedżerów i specjalistów oraz przedstawicieli wolnych zawodów (adwokaci, notariusze, radcy prawni). - "Każdy z nich decyduje o funkcjonowaniu firm i instytucji, w których zatrudnione są miliony Polaków" - czytamy w opisie strony. - "Stworzyliśmy dla Nich pierwszy i jedyny w naszym kraju ekskluzywny Portal Elita-Polski.pl. Dzięki niemu, wybrane osoby mogą uczestniczyć w prestiżowej społeczności, której Użytkownicy budują nawzajem swoją własną pozycję."

Przed internautą, który chce dołączyc do społeczności (i tym samym zacząc tworzyć nową elitę) stawiane są trzy warunki: wyższe wykształcenie, wysokie stanowisko w firmie, bądź instytucji lub poziom wysokiej klasy specjalisty wśród wolnych zawodów oraz bardzo dobra pozycja finansowa.

Elita Polski znalazła swoje miejsce

Osoby przystępujące do społeczności Elita-Polski.pl otrzymują unikalny adres e-mail ([email protected]) oraz możliwość tworzenia bloga. Ma to ułatwić "tworzenie jednokierunkowego kontaktu z szerokimi masami społeczeństwa", jak możemy przeczytać na stronie.

Na pytania odpowiada Rafał Wolski, założyciel Elita-Polski.pl

Żródło: elita-polski.pl/profile/36

1. Pisze Pan na blogu: "Wiem tylko jedno - mamy cel! Tym celem jest zbudowanie wyjątkowej społeczności, której Uczestnicy będą siebie nawzajem "ciągnąć do góry". Skąd pomysł na taki serwis? Na podobnej zasadzie działa już przecież np. GoldenLine.pl albo Profeo.pl - czyli serwisy dla profesjonalistów. Wygląda na to, że rynek jest pełny...

Rafał Wolski: W trakcie pracy zawodowej w radiu wielokrotnie słyszałem od osób o wysokiej pozycji zawodowej, że nie rejestrują się na ogólnodostępnych portalach. Dzieje się tak z prostej przyczyny - tam zarejestrować się może każdy. Bez względu na pozycję zawodową, wykształcenie, czy nawet dochody. A jakie są tego konsekwencje, patrząc z punktu widzenia elity? Poziom tych portali jest zaniżany przez niektórych użytkowników, a część pozostałych, szczególnie wyżej usytuowanych, często decyduje się na zamknięcie konta. Zatem Portal Elita-Polski.pl jest odpowiedzią na to zainteresowanie, zainteresowanie prestiżowym miejscem, które może obejrzeć każdy (to nasza druga - masowa grupa docelowa), ale nie każdy może się na nim zarejestrować i rozwijać je swoim doświadczeniem (to pierwsza grupa docelowa - wybrani Użytkownicy).

Również GL nie jest dla nas konkurencją, gdyż skupia osoby chcące rozwijać się zawodowo, ale nie jest nastawiony na masowego Odbiorcę. Zatem, nasze grupy docelowe pokrywają się tylko częściowo i moim zdaniem nieznacznie, szczególnie w przypadku tej grupy masowej.

Forma serwisu szukającego elit jest odważna. Czy nie obawia się Pan, że przez epatowanie tym, że serwis jest dla elit, może być on potraktowany w kategoriach żartu.

Tworzymy bardzo poważny Portal, choć znajduje się w nim dział Hobby, który jest miejscem, gdzie można puścić oczko do Internautów.

Nie epatujemy elitarnością. Mamy zupełnie inny cel. Chcemy tym portalem zmienić znaczenie słowa "elita". W ostatnich latach zostało ono bardzo mocno nadwerężone przez postawę osób, które z elitami miały niewiele wspólnego, a były za elity uważane. Naszym marzeniem jest określenie na nowo definicji słowa "elita". Stoimy na początku tej drogi, ale mamy nadzieję, że po roku, czy po kilku latach, dzięki użytkownikom portalu Elita-Polski.pl słowo to znowu nabierze swego właściwego, pierwotnego znaczenia.

To również miejsce stałego i twórczego rozwijania się naszych użytkowników. Dzięki nam, mogą budować i rozwijać swoją wartość również dzięki innym użytkownikom.

Od kiedy istnieje serwis i ilu użytkowników dotąd zarejestrowało się w nim? Ilu planujecie?

Serwis dopiero wystartował. Mamy już pierwszych użytkowników, ale w kolejce czekają następni. Procedura rejestracji trochę trwa. My zadeklarowaliśmy, że nie przekroczy 72 godzin. Tyle czasu potrzebujemy, żeby we właściwy sposób zweryfikować zgłoszenia. Czasami będziemy potrzebowali jednak większej cierpliwości ze strony kandydatów na użytkowników, gdyż będą oni przez nas proszeni o dodatkowe informacje.

Maksymalnie na www.elita-polski.pl będzie mogło zarejestrować się 3800 osób. Po 200 osób na każdej liście rankingowej. Jest ich 19 - jedna ogólnopolska i po jednej dla każdego miasta wojewódzkiego (mamy dwa województwa, w których są po dwie stolice).

Liczymy również na miliony internautów, którzy będą oglądali tworzenie się tych list. Myślę, że mieszkańcy danego regionu będą z zapartym tchem obserwowali kształtowanie się elity ich miasta i będą być może nawet codziennie wchodzić na www.elita-polski.pl.

W jaki sposób będziecie weryfikowali, czy użytkownicy rzeczywiście spełniają stawiane im kryteria?

Zgodnie z regulaminem Portalu Elita-Polski.pl każdy kandydat na użytkownika musi podać prawdziwe dane w formularzu rejestracyjnym. Jeśli już na etapie weryfikacji formularza dojdziemy do wniosku, że powstał błąd poprosimy o udokumentowanie wykształcenia lub zajmowanego stanowiska w firmie lub instytucji. Jeśli nasze wątpliwości zostaną wzbudzone dopiero po zatwierdzeniu danego zgłoszenia i okażą się celne, konto zostanie usunięte. Także każdy kto nie spełnia warunków uczestnictwa i chciałby "przemycić się" do portalu Elita-Polski.pl ryzykuje własnymi pieniędzmi. Deklarujemy, że takie osoby nie zostaną użytkownikami, a jeśli jakimś cudem im się to uda, w najkrótszym możliwym terminie ich konto zostanie usunięte.

Wierzymy jednak, że wszyscy, którzy wypełniają formularze wpisują w nich prawdziwe dane, a nawet jeśli dojdzie do pomyłki to przecież można ją szybko skorygować.