Elektrim Telekomunikacja na giełdę

ET powinno trafić na giełdę w ciągu 12-18 miesięcy; konflikt Elektrimu z DT może rozgorzeć na nowo - wynika z ostatniego komunikatu holdingu.

Elektrim i Vivendi podało dalsze szczegóły podpisanego porozumienia. Sprzedaż przez Elektrim spółek telekomunikacyjnych i internetowych Elektrimowi Telekomunikacji za 489 mln EUR zostanie sfinansowana przez Vivendi. Elektrim otrzyma 80 mln EUR do 30 lipca i 409 mln EUR do 10 grudnia br. W razie potrzeby pozyskania przez ET dodatkowych środków, partnerzy mogą podnieść w spółce kapitał, tak aby struktura własnościowa nie zmieniła się. Elektrim może wykorzystać 12-miesięczną w zwłokę na pozyskanie środków pomiędzy podniesieniem kapitału ET a objęciem nowej emisji akcji.

Vivendi zobowiązało się także do udzielenia Elektrimowi pożyczki w wysokości 120 mln EUR, w celu poprawienia bieżącej płynności holdingu.

Biznesplan restrukturyzacji teleinformatycznej części holdingu zostanie opracowany w ciągu dwóch tygodni. Już teraz partnerzy wyrażają chęć wprowadzenia ET na giełdę w ciągu 12 miesięcy, jeżeli koniunktura giełdowa będzie sprzyjająca. Niezależnie od niej spółka wejdzie na parkiet najpóźniej za 18 miesięcy.

Vievndi wycofa pozew przeciw Elektrimowi z sądu arbitrażowego w Genewie i zobowiązuje się wspierać polski holding w sporze arbitrażowym z powództwa Deutsche Telekom.

Rada nadzorcza Elektrimu zaaprobowała decyzję zarządu co do wyboru oferty Vivendi.