Ekskluzywne e-zakupy dla wybranych: BuyVIP od Allegro

Markowe produkty po atrakcyjnych cenach dostępne (nie natychmiast) jedynie dla zaproszonych do sklepu klientów. W tym modelu działa BuyVip (grupa Allegro) i Bao. Czy nowy sposób sprzedaży produktów zyska uznanie polskich internautów?

Po Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Austrii i Włoszech, przyszła kolej na Polskę. BuyVip, jedna z największych europejskich sprzedawców markowych produktów w modelu "klubowym" otworzył właśnie swój sklep w polskim internecie. Co ciekawe - serwis w naszym kraju rozwijany będzie w ramach grupy Allegro.

BuyVip to projekt e-commerce funkcjonujący na odmiennych niż tradycyjne e-sklepy zasadach. Innowacyjność rozwiązania polega na tym, że oferowane produkty dostępne są w ramach ofert czasowych w bardzo atrakcyjnych cenach oraz możliwe są do kupienia jedynie dla zaproszonych do sklepu klientów. Za pośrednictwem BuyVip kupić można m. in. ekskluzywną odzież i akcesoria, stylowe urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia elektroniczne, a także artykuły sportowe znanych marek. Informacje o starcie nowej oferty (obowiązuje ona 2-4 dni) wysyłane są drogą e-mailową do wszystkich uczestników klubu. Tygodniowo dostępne są 2-3 nowe oferty.

Wysyłka towaru dokonywana jest zazwyczaj jednorazowo (bywa że prosto z magazynu centralnego) po zakończeniu akcji promocyjnej i zebraniu określonej puli zamówień, a ponieważ nie jest ona natychmiastowa - stąd wiele głosów krytyki dotyczących tego modelu sprzedaży. Kupujący płaci w momencie złożenia zamówienia, a na produkt czekać musi nawet miesiąc. Warto zauważyć, że minimalny zakup w BuyVIP musi mieć wartość 99 zł (wyłączając koszty wysyłki, które dla każdego produktu naliczane są osobno), a także że ilość dostępnych produktów jest ograniczona, co w praktyce sprowadza się do wyścigu (np. jeśli chodzi o najbardziej popularne rozmiary) "kto pierwszy ten lepszy".

Dlaczego warto zainteresować się ofertą? Produkty sprzedawane w BuyVip i sklepach działających wg podobnego modelu są po prostu kilkadziesiąt procent tańsze od towarów na półkach - zarówno tych tradycyjnych, jak i online. Duża liczba chętnych na konkretny produkt sprawia, że e-sklep pertraktować może z producentami naprawdę niskie ceny. Owszem, na Allegro znaleźć można produkty w podobnej, a nawet niższej cenie, nie ma jednak stuprocentowej pewności że są to produkty oryginalne, a oferujący je sprzedawca rzetelnie i uczciwie podchodzi do prowadzenia biznesu.

Ekskluzywne e-zakupy dla wybranych: BuyVIP od Allegro

Psychologicznym wabikiem dla e-klientów jest też świadomość przynależenia do ekskluzywnej i zamkniętej grupy wybrańców, która dostępuje zaszczytu kupienia markowych ciuchów, kosmetyków czy obuwia w niższych cenach. Dodatkowo, ci najbardziej lojalni klienci uzyskać mogą jeszcze "wyższy stopień wtajemniczenia" uprawniający do uzyskania kolejnych zniżek, rabatów lub pierwszeństwa do złożenia zamówienia. W BuyVip dzieje się tak ze Statusem VIP - aby go otrzymać trzeba jednak w ciągu 6 kolejnych miesięcy dokonać trzech zamówień za kwotę o minimalnej łącznej wartości wynoszącej 600 zł.

Aktualizacja: 02 października 2009 13:43

Dodałam informację o formie własnościowej BuyVip, które rozwijane będzie w ramach grupy Allegro.