Edycja Google Docs prosto z komórek

Google wreszcie usprawniło działanie swojej usługi Docs na urządzeniach przenośnych. Można je już w pełni edytować, nawet za pomocą usługi Google Voice. Niestety na razie funkcja wspiera tylko jeden język.

Google Docs uruchamiane z poziomu smartfonów do tej pory nie oferowało praktycznie żadnych możliwości edycyjnych. Aplikacja pozwalała jedynie na czytanie treści zawartych w dokumentach. Google właśnie pochwaliło się, że te czasy idą w niepamięć. Od teraz Dokumenty będą w pełni edytowalne także z komórek.

W webowej wersji Docs na Androida i iOS pojawi się przycisk "Edit". Po jego wciśnięciu automatycznie włączony zostanie tryb edycji w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu będzie można dopisać i usuwać treści w samym dokumencie. Ponowne wciśnięcie przycisku "Edit" z powrotem przeniesie użytkownika w tryb odczytu.

Edytowalne Google Docs, według zapowiedzi Google, ma być wdrożone w ciągu najbliższych kilku dni. Na razie nowa funkcja będzie dostępna w wersji anglojęzycznej dla posiadaczy telefonów z systemem operacyjnym Android Froyo (2.2) oraz iOS w wersji co najmniej 3.0. Kolejne wersje językowe mają się pojawić "już niedługo". Google jednak nie podało żadnych szczegółów w tej sprawie.

Z działaniem funkcji edycji Dokumentów Google na urządzeniach przenośnych można się zapoznać na poniższym filmie.