Edward Krzemień redaktorem naczelnym Wyborcza.pl

Dotychczasowy dziennikarz "Gazety Wyborczej", kierownik działów Kraj i Opinie objął nowo utworzone stanowisko redaktora naczelnego w serwisie Wyborcza.pl.

To symboliczny moment i symboliczna zmiana. Przejście do internetu redaktora "Gazety" o tak ogromnym autorytecie jest znakiem czasu - powiedział Jarosław Śliżewski, dyrektor wydawniczy serwisu Wyborcza.pl.

Edward Krzemień to jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy "Gazety Wyborczej", w której pracuje od jej pierwszego numeru i gdzie sprawował funkcje kierownika działów Kraj i Opinie. Wcześniej projektował układy scalone, był w podziemnej "Solidarności" oraz współpracował z "Tygodnikiem Mazowsze".

Wyborcza.pl powstała 10 miesięcy temu po odłączeniu jej z portalu Gazeta.pl. Serwis publikuje na bieżąco aktualizowany serwis informacyjny i opinie przygotowywane przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej". Oferuje także multimedia, aktualne e-wydanie "Gazety" z wersją audio i prowadzi do wszystkich aktywności internetowych "Gazety". Miesięcznie Wyborcza.pl notuje ok 26 mln odsłon, odwiedza ją prawie 1,2 mln czytelników (Megapanel PBI/Gemius, listopad 2008).

Źródło: http://press.gazeta.pl