Ecommerce Europe Trustmark - unijna platforma dla zaufanych sprzedawców online

Europejskie Stowarzyszenie E-commerce otworzyło nową stronę dla sprzedawców, którzy otrzymali certyfikat zaufania. Jest to miejsce, w którym klienci mogą sprawdzić jakość świadczonych przez nich usług.

Na stronie wymienieni są handlowcy, którzy otrzymali Certyfikat Zaufania od Stowarzyszenia. Ponadto można przeczytać tam o zaletach handlu elektronicznego. Platforma ta służy zarazem do ochrony praw konsumentów - można tu zgłaszać skargi i uwagi na temat działania poszczególnych firm. Certyfikat mogą otrzymać właściciele sklepów online z krajów należących do Unii Europejskiej. Jak na razie w bazie jest ponad 25 tysięcy sklepów, a poniższa infografika udziela innych ważnych informacji na temat tej witryny.

Ecommerce Europe Trustmark - unijna platforma dla zaufanych sprzedawców online

Jak wyjaśnia Marlene ten Ham ze Stowarzyszenia, rosnąca ilość sklepów online wymusza powstanie miejsca, w którym pokazana zostanie ich transparentność oraz uczciwość. a certyfikat ma sprawić, że klient nie będzie mieć obaw podczas dokonywania zakupów online. Ma to także pomóc w rozwoju europejskiego e-commerce - zachęceni pozytywnie przeprowadzonymi transakcjami klienci chętniej będą robić zakupy przez sieć. Witryna znajduje się pod tym adresem.