Ebone za obniżką opłat

Należąca do Global Telesystems spółka rozpoczyna kampanię mającą na celu zmniejszenie kosztów wynajmowania łączy przez service providerów.

Ebone przytacza wyniki badań przeprowadzonych przez Yankee Group, wedle których europejskie przedsiębiorstwa płacą za lokalny szerokopasmowy dostęp poprzez łącza dzierżawione nawet 150 razy więcej niż za porównywalne usługi międzynarodowe. Dzieje się tak, pomimo że podstawowe koszty lokalnych usług szerokopasmowych są ponad dwa razy tańsze.

Według przedstawicieli firmy, niepowodzenie europejskich rządów i twórców prawa telekomunikacyjnego w nakłonieniu operatorów telekomunikacyjnych do udostępnienia tanich i wysokiej jakości połączeń szerokopasmowych nie pozwala europejskim przedsiębiorstwom na pełne wykorzystanie korzyści płynących z Internetu i technologii szerokopasmowych. W najbliższym czasie, Ebone planuje opublikować raport poświęcony jakości i kosztom szerokopasmowego dostępu dla firm poprzez łącza dzierżawione w poszczególnych krajach Starego Kontynentu.

<i>Źródło:Europmedia.net</i>