Ebay: ponad 1 mld USD przychodu za I kw.

Najpopularniejszy serwis aukcyjny, który już jutro oficjalnie otworzy swój oddział w Polsce, uzyskał w pierwszych trzech miesiącach br. przychody wyższe o ponad 283 mln USD w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Analitycy wciąż nie są do końca usatysfakcjonowani z tempa wzrostu, zwłaszcza w niemieckim oddziale eBay, który rośnie najwolniej.

Zysk netto za pierwszy kwartał wyniósł 256,3 mln USD, czyli 19 centów za akcję - wskazuje w oficjalnym komunikacie eBay - w zeszłym roku w tym okresie uzyskaliśmy 200,1 mln USD, czyli 15 centów za akcję.

W minionych trzech miesiącach przychody serwisu aukcyjnego wyniosły 1,03 mld USD (dla porównania w roku ubiegłym eBay wypracował przychód na poziomie 756,2 mln USD). Tegoroczny wzrost zawdzięcza spółka wciąż rosnącej popularności internetowych aukcji oraz działalności systemu PayPal, z którego korzysta coraz większa liczba użytkowników.

Amerykańscy analitycy wciąż są jednak nieusatysfakcjonowani - liczyli na jeszcze większe wzrosty.

Rozczarował zwłaszcza niemiecki oddział eBay, którego tempo wzrostu wciąż jest bardzo powolne. Szefowa niemieckiego biura Meg Whitman przyznała, że pomimo wszelkich starań wzrost przychodów wciąż jest na niezadowalającym poziomie.

Przypomnijmy, że jutro odbędzie się oficjalna inauguracja rozpoczęcia działalności polskiego oddziału eBay, o której będziemy na bieżąco informować. Wraz z Ebay.pl ruszy w Polsce również system płatniczy PayPal.