Ebay podwaja zyski

Największy światowy serwis aukcyjny w drugim kwartale br. podwoił zyski i przychody (w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku) - zdecydowanie przekraczając w ten sposób oczekiwania analityków. EBay odnotował w Q2 przychody na poziomie 509 mln USD i 109,7 mln USD zysku.

Warto przypomnieć, że w drugim kwartale 2002 r. firma miała 266,3 mln USD przychodów i 54,3 mln zysku. W związku ze świetnymi wynikami (które zaskoczyły najbardziej nawet optymistycznie nastawionych obserwatorów rynku), eBay zrewidował swoje prognozy co do zysków w całym roku 2003 - wcześniej mówiono, że nie przekroczą one 1,46 USD na akcję, teraz zaś przedstawiciele firmy są zdania, że uda im się wypracować co najmniej 1,47 USD na akcję.

Przychody eBay'a z amerykańskiego rynku wzrosły w drugim kwartale o 45% - oznacza to spadek tempa wzrostu, ponieważ w pierwszym kwartale wartość ta wyniosła 49%, zaś w czwartym 2002 - 58%. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli firmy wynika też, że znakomicie radzi sobie należąca do eBay'a firma PayPal, zajmująca się obsługą płatności w Internecie - w drugim kwartale br. odnotowała ona 90% wzrost przychodów - do 99,4 mln USD.