ERA zamiast przewodnika

Sieć telefonii komórkowej Era GSM wprowadza do swej oferty nową usługę - Serwisy lokalne.

Sieć telefonii komórkowej Era GSM wprowadza do swej oferty nową usługę - "Serwisy lokalne". Zdaniem przedstawicieli firmy, dzięki niej każdy użytkownik wyposażony w telefon GSM z funkcją WAP w łatwy i szybki sposób będzie mógł zorientować się i odnaleźć w nieznanej dla siebie okolicy. "Serwisy lokalne" mają być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym zależeć będzie na znalezieniu najbliższego kina, bankomatu czy apteki. Era zapewnia, że do dyspozycji użytkowników udostępniona zostanie baza teleadresowa zawierająca ponad 1,5 tys. pozycji.

Aby skorzystać z nowej usługi, należy połączyć się z serwisem eraWAP, wybrać zakładkę "lokalne", a następnie jedną z dwóch opcji: "szukaj najbliżej" (na telefonie pojawią się informacje o obiekcie położonym najbliżej klienta) lub "w odległości..." (na telefonie pojawią się informacje o obiektach znajdujących się w określonej przez abonenta odległości). System sam określi położenie klienta i zasugeruje mu najbliżej położone punkty - np. hotel.

Na razie usługa ta jest dostępna (od 15 października) na obszarze 17 dawnych województw: elbląskiego, gdańskiego, słupskiego, toruńskiego, bydgoskiego, pilskiego, gorzowskiego, poznańskiego, konińskiego, zielonogórskiego, leszczyńskiego, kaliskiego, legnickiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Od 2002 roku serwisem objęty zostanie cały kraj. Cennik usługi odpowiada cennikowi połączeń z WAP.