Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Konsumenci wypełniają średnio 23 pola przed wykonaniem płatności w sieci. Te czasy mogą niebawem odejść w niepamięć – nadchodzi nowy, lepszy sposób płacenia.

EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Visa z zadowoleniem przyjmuje wszystkie rozwiązania w ekosystemie płatności, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i prostoty transakcji. Dzięki nowym standardom specyfikacji branżowych dla płatności kartą w internecie, zakupy w sieci staną się dla konsumentów o wiele przyjemniejsze. Pojawi się też specjalna ikona, która zapewni rozpoznawalność rozwiązania – uniwersalny logotyp, zapewniający konsumentów, że mogą spodziewać się szybkiego i wygodnego procesu weryfikacji płatności, niezależnie od tego, czy robiąc zakupy korzystają z komputera, czy urządzenia mobilnego, karty kredytowej, czy debetowej.

Między innymi za sprawą postępującej cyfryzacji, jesteśmy nieustannie poddawani nowym bodźcom. Mnogość oferowanych sposobów płatności, czy korzystanie z różnych przeglądarek powodują, że przed dokończeniem transakcji jesteśmy notorycznie proszeni o podanie swoich danych - od imienia i nazwiska oraz daty urodzenia, poprzez adres doręczenia i preferencje dotyczące sposobu komunikacji, a skończywszy na informacjach o karcie płatniczej. Jak wynika z badań EMVCo, płacąc w sieci wypełniamy w ten sposób średnio 23 pola.

EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Branża płatnicza dąży do maksymalnego ulepszenia doświadczenia klienta w handlu elektronicznym. Tworzy w tym celu uniwersalną ikonę (powyżej), dzięki której konsumenci płacący w sieci zyskają pewność, że wybierają prostszy i bezpieczniejszy sposób płatności - a przebieg transakcji dokonanej po kliknięciu takiego symbolu jest zgodny ze standardem EMV Secure Remote Commerce. Dzięki wdrożeniu standardu EMV SRC Specification v1.0, Visa zaoferuje nowe doświadczenia płatnicze w handlu elektronicznym jeszcze latem tego roku.

Dzięki EMV Secure Remote Commerce zyskują nie tylko konsumenci, ale też detaliści - nowe standardy w handlu elektronicznym wzorowane są na rozwiązaniach, dzięki którym istnieje jednolity sposób płatności przy sprzedaży w świecie realnym. Dzięki standardom EMV Secure Remote Commerce,możliwe będzie wyeliminowanie przeszkód, z którymi dziś borykają się kupujący i sprzedający – na przykład koniecznością pamiętania wielu haseł, wypełniania dużej liczby pól informacyjnych, czy porzucania koszyka zakupowego. Dzięki temu, konsumenci będą mogli spędzić więcej czasu na zakupach zamiast na żmudnym wypełnianiu kolejnych pól. Z kolei detaliści będą mogli analizować większą liczbę zanonimizowanych danych o płatności, co pozwoli im na lepszą ocenę ryzyka.Dzięki temu częściej unikną odrzuconych i oszukańczych transakcji. Nowe standardy będą łatwe do wdrożenia przez wszystkich uczestników ekosystemu płatniczego – detalistów, operatorów płatności i wydawców kart.

Jak zatem będzie działać nowy standard płatności w internecie? Podczas realizowania transakcji w sieci lub na urządzeniu mobilnym, kupujący będzie mógł skorzystać z osobistego, bezpiecznego profilu płatności. Widoczna ikonka Secure Remote Commerce będzie sygnałem dla konsumenta, że może dokonać płatności w szybki, ujednolicony i zaufany sposób.