EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Konsumenci wypełniają średnio 23 pola przed wykonaniem płatności w sieci. Te czasy mogą niebawem odejść w niepamięć – nadchodzi nowy, lepszy sposób płacenia.

EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Visa z zadowoleniem przyjmuje wszystkie rozwiązania w ekosystemie płatności, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i prostoty transakcji. Dzięki nowym standardom specyfikacji branżowych dla płatności kartą w internecie, zakupy w sieci staną się dla konsumentów o wiele przyjemniejsze. Pojawi się też specjalna ikona, która zapewni rozpoznawalność rozwiązania – uniwersalny logotyp, zapewniający konsumentów, że mogą spodziewać się szybkiego i wygodnego procesu weryfikacji płatności, niezależnie od tego, czy robiąc zakupy korzystają z komputera, czy urządzenia mobilnego, karty kredytowej, czy debetowej.

Między innymi za sprawą postępującej cyfryzacji, jesteśmy nieustannie poddawani nowym bodźcom. Mnogość oferowanych sposobów płatności, czy korzystanie z różnych przeglądarek powodują, że przed dokończeniem transakcji jesteśmy notorycznie proszeni o podanie swoich danych - od imienia i nazwiska oraz daty urodzenia, poprzez adres doręczenia i preferencje dotyczące sposobu komunikacji, a skończywszy na informacjach o karcie płatniczej. Jak wynika z badań EMVCo, płacąc w sieci wypełniamy w ten sposób średnio 23 pola.

EMV Secure Remote Commerce - lepszy sposób płacenia

Branża płatnicza dąży do maksymalnego ulepszenia doświadczenia klienta w handlu elektronicznym. Tworzy w tym celu uniwersalną ikonę (powyżej), dzięki której konsumenci płacący w sieci zyskają pewność, że wybierają prostszy i bezpieczniejszy sposób płatności - a przebieg transakcji dokonanej po kliknięciu takiego symbolu jest zgodny ze standardem EMV Secure Remote Commerce. Dzięki wdrożeniu standardu EMV SRC Specification v1.0, Visa zaoferuje nowe doświadczenia płatnicze w handlu elektronicznym jeszcze latem tego roku.

Dzięki EMV Secure Remote Commerce zyskują nie tylko konsumenci, ale też detaliści - nowe standardy w handlu elektronicznym wzorowane są na rozwiązaniach, dzięki którym istnieje jednolity sposób płatności przy sprzedaży w świecie realnym. Dzięki standardom EMV Secure Remote Commerce,możliwe będzie wyeliminowanie przeszkód, z którymi dziś borykają się kupujący i sprzedający – na przykład koniecznością pamiętania wielu haseł, wypełniania dużej liczby pól informacyjnych, czy porzucania koszyka zakupowego. Dzięki temu, konsumenci będą mogli spędzić więcej czasu na zakupach zamiast na żmudnym wypełnianiu kolejnych pól. Z kolei detaliści będą mogli analizować większą liczbę zanonimizowanych danych o płatności, co pozwoli im na lepszą ocenę ryzyka.Dzięki temu częściej unikną odrzuconych i oszukańczych transakcji. Nowe standardy będą łatwe do wdrożenia przez wszystkich uczestników ekosystemu płatniczego – detalistów, operatorów płatności i wydawców kart.

Jak zatem będzie działać nowy standard płatności w internecie? Podczas realizowania transakcji w sieci lub na urządzeniu mobilnym, kupujący będzie mógł skorzystać z osobistego, bezpiecznego profilu płatności. Widoczna ikonka Secure Remote Commerce będzie sygnałem dla konsumenta, że może dokonać płatności w szybki, ujednolicony i zaufany sposób.