ECard z zyskiem za 2005 r.

eCard, spółka specjalizująca się w autoryzowaniu płatności kartami kredytowymi w internecie, podaje, że jej zeszłoroczny zysk sięgnął 1,65 mln zł. Wartość transakcji przeprowadzonych za jej pośrednictwem wzrosła z 23 mln zł w roku 2002 do 160 mln zł w roku 2005.

Swój udział w tym segmencie spółka szacuje na 91 proc. Na ten rok eCard prognozuje, że wartość transakcji sięgnie 360 mln zł.

Jak informowaliśmy wcześniej, jesienią 2005 r. nowymi akcjonariuszami eCardu został fundusz Capital Partners (45 proc. akcji) oraz firma PerMobile, specjalizująca się technologiach mobilnych. Poprzednio eCard należał do Computerlandu, BRE Banku oraz Banku Zachodniego.

Wraz ze zmianami z funkcji prezesa eCardu zrezygnował Allan Wodzyński. Nowym prezesem spółki został Konrad Korobowicz, wcześniej prezes i współtwórca Inteligo a obecnie wiceprezes CP. W planach Capital Partners jest wprowadzenie eCard na warszawską giełdę.

- Oprócz autoryzacji kart płatniczych on-line, mikropłatności, ePrzelewów, eCard zamierza oferować usługi takie jak sms oraz płatności mobilne. Podtrzymujemy także plan debiutu na giełdzie papierów wartościowych w I połowie 2006 r. Zamierzamy również wprowadzić do swoich usług obsługę płatności w wielu walutach - zapowiada Konrad Korobowicz, prezes eCardu.