E-podpis pod testem

Krajowa Izba Rozliczeniowa rozpoczęła wdrożenie systemu zarządzania certyfikatami kluczy publicznych Szafir w centrum szkoleniowym Wirtualnej Internetowej Akademii Biznesu.

Na kilka tygodni przed wejściem w życie ustawy o podpisie, Wirtualna Internetowa Akademia Biznesu rozpoczęła wdrażanie technologii podpisu elektronicznego w swoim centrum szkoleniowym. „Zdecydowaliśmy się na system SZAFIR Krajowej Izby Rozliczeniowej, gdyż funkcjonuje on już od lat w systemie rozliczeń międzybankowych i sprawdza się tam doskonale” – powiedział Krzysztof Żakowski, dyrektor generalny WIAB.

W WIAB technologia będzie zabezpieczała poufność prac, testów i wyników uczestnikom kursów i trenerom. Wszyscy uczestnicy szkoleń internetowych zostaną wyposażeni w czytniki kart kryptograficznych wraz z kartami. Karta zawiera parę kluczy, unikalną dla każdego uczestnika, oraz certyfikat klucza publicznego wystawiony przez system. Karta i czytnik współpracują z przeglądarką Internet Explorer.

Wirtualna Internetowa Akademia Biznesu (WIAB) rozpoczęła działalność we wrześniu 2000 r. Jej założycielem jest działająca na naszym rynku od dziesięciu lat firma szkoleniowa ART -Arika.