Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

E.pl, czy E.Szeptel?

Sąd zarejestrował spółkę E.pl, w której 99,8 procent kapitału ma notowany na giełdzie Szeptel. Nowa spółka zajmie się eksploatacją i rozwijaniem serwisu działającego już pod adresem www.e.pl.

W listopadzie serwis ma zostać wyposażony w wyszukiwarkę i na jego bazie będzie utworzony ogólnopolski (horyzontalny) portal internetowy. Gdyby stało się to dziś, byłby to już blisko dziesiąty polski portal. A jest to celem jeszcze kolejnych serwisów. Specjaliści szacują jednak, że po okresie wysypu „internetowych wrót” zaczną się one konsolidować i pozostanie czterech-pięciu najsilniejszych graczy.

„Nie podzielam tego stanowiska. Uważam, że może istnieć kilka czy nawet kilkanaście portali jednocześnie i wszystkie będą sobie dawać radę” - mówi Michał Skolimowski, prezes zarządu Szeptela.

E.pl chce zarabiać na handlu elektronicznym. Już dziś w swoim sklepie oferuje 60 tysięcy płyt CD, 8 tysięcy książek i ponad 500 krążków DVD. Według Michała Skolimowskiego, oferta ma być rozwijana. Kapitał akcyjny E.pl wynosi 100 tysięcy złotych i dzieli się na 1000 akcji o wartości nominalnej 100 zł każda.