E.pl, czy E.Szeptel?

Sąd zarejestrował spółkę E.pl, w której 99,8 procent kapitału ma notowany na giełdzie Szeptel. Nowa spółka zajmie się eksploatacją i rozwijaniem serwisu działającego już pod adresem www.e.pl.

W listopadzie serwis ma zostać wyposażony w wyszukiwarkę i na jego bazie będzie utworzony ogólnopolski (horyzontalny) portal internetowy. Gdyby stało się to dziś, byłby to już blisko dziesiąty polski portal. A jest to celem jeszcze kolejnych serwisów. Specjaliści szacują jednak, że po okresie wysypu „internetowych wrót” zaczną się one konsolidować i pozostanie czterech-pięciu najsilniejszych graczy.

„Nie podzielam tego stanowiska. Uważam, że może istnieć kilka czy nawet kilkanaście portali jednocześnie i wszystkie będą sobie dawać radę” - mówi Michał Skolimowski, prezes zarządu Szeptela.

E.pl chce zarabiać na handlu elektronicznym. Już dziś w swoim sklepie oferuje 60 tysięcy płyt CD, 8 tysięcy książek i ponad 500 krążków DVD. Według Michała Skolimowskiego, oferta ma być rozwijana. Kapitał akcyjny E.pl wynosi 100 tysięcy złotych i dzieli się na 1000 akcji o wartości nominalnej 100 zł każda.