E-mail money i mikropłatności w Easy Net

Easy Net i Inteligo Financial Services podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozwiązań płatniczych online. Ostateczna umowa ma być podpisana w ciągu miesiąca.

Na jej podstawie Inteligo Financial Services opracuje rozwiązania płatnicze dla witryn handlowych, prowadzonych przez Easy Net: Empik.com, GaleriaCentrum.com, Smyk.com oraz serwisu aukcyjnego Aukcja.com. Nowe usługi umożliwią posiadaczom konta osobistego w Inteligo dokonywanie przelewów pieniężnych za pośrednictwem poczty elektronicznej i mikropłatności. Planowane jest również wprowadzenie usługi powiernika zapłaty i towaru. David Putts, członek zarządu Inteligo Financial Services, tłumaczy działania firmy chęcią rozszerzania oferty na serwisy internetowe najczęściej wykorzystywane przez klientów Inteligo.

Prezes Easy Net, Serge Rach, stwierdził, że nowe usługi, jak E-mail Money i mikropłatności będą szczególnie przydatne w Aukcja.com. „Dzięki planowanemu mechanizmowi powiernika zapłaty i towaru klienci kupujący na aukcjach będą mogli zapłacić dopiero po odbiorze, obejrzeniu i zaakceptowaniu towaru. Dotychczas warunkiem odbioru przesyłki na poczcie było dokonanie zapłaty, więc po otwarciu paczki odbiorca mógł być niekiedy rozczarowany” – dodaje Stanisława Cieślak, specjalista ds. PR w Easy Net.