E-czytniki i tablety - dobre wyniki sprzedaży, jeszcze lepsze prognozy na 2011

W drugim kwartale 2011 roku na całym świecie sprzedano aż 13,6 miliona tabletów. To oznacza wzrost aż o 88,9 proc. więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku oraz wzrost o 303,8 proc. w ujęciu rocznym.

E-czytniki i tablety - dobre wyniki sprzedaży, jeszcze lepsze prognozy na 2011
Tablety

Tablety w górę - najlepszy iPad

Najlepiej wciąż sprzedaje się iPad - sprzedano aż 9,3 miliona sztuk. Obecnie udział procentowy Apple w rynku tabletów wynosi 68,3 proc. RIM zdobył 4,9 proc. rynku dzięki swojemu BlackBerry PlayBook.

E-czytniki w górę - najlepszy Kindle

Również e-czytniki globalnie zwiększy sprzedaż w drugim kwartale - zakupiono 5,4 miliona e-readerów. Licząc rok do roku jest to wzrost aż o 167-proc. Na prowadzeniu wciąż Amazon Kindle (ma aż 51,7 proc. udziału w rynku), a na drugim miejscu plasuje się Nook firmy Barnes & Noble z wynikiem 21,2 proc.

E-czytniki i tablety -zwiększone prognozy sprzedaży

Firma badawcza IDC zwiększyła prognozę globalnej sprzedaży w całym 2011 roku zarówno tabletów (z 53,5 do 62,5 miliona sztuk), jak i e-czytników (z 16,2 do 27 milionów sztuk).

Mobilna rewolucja - laptopy zostaną w domach?

Wygląda na to, że tablety i e-czytniki dokonują powoli prawdziwej mobilnej rewolucji. Nie ma się co dziwić - takie urządzenia jak iPad czy Kindle w mobilności nie mają sobie równych - czytania,prasy, książek, magazynów. Tablety i e-czytniki wypierają laptopy z użytku mobilnego na domowe pozycje, a te z kolei wypierają z domów klasyczne desktopy do muzeum. Wygląda na to, że laptopy już niedługo kojarzyć się będą jedynie z komputerem domowym czyli urządzeniem z kategorii desktop replacement.

Źródło: IDC