E-budownictwo.pl na rynku ukraińskim

Wydawnictwo Login Media Sp. z o. o., wydawca portali Grupy e-budownictwo.pl, w maju 2009 r. powołało na Ukrainie spółkę Login Media Ltd.

Ukraińska spółka, podobnie jak polska spółka matka, będzie się zajmować działalnością wydawniczą związaną z branżą budowlaną i wnętrzarską. W Kijowie powstaje redakcja i biuro reklamy.

W ciągu trzech najbliższych miesięcy uruchomione zostaną pierwsze projekty internetowe tj. portal o dachach oraz forum budowlane. Wkrótce potem ruszą kolejne portale. "Nie wykluczamy również wydawania magazynów drukowanych i poradników, tak jak czynimy to od kilku lat w Polsce" - mówi Przemysław Kalicki prezes zarządu obu spółek.

Powołanie spółki jest wynikiem realizacji obranej strategii rozwoju oraz bardzo dobrych, pomimo kryzysu, wyników firmy w Polsce. Login Media w I kwartale 2009 r. odnotowało 22 proc. wzrost przychodów z reklam. Wydawnictwo sukcesywnie poszerza swoją działalność na polskim rynku tworząc nowe portale. W przygotowaniu są: e-okna.pl, e-azbest.pl i e-łazienki.pl. Wykorzystując silną pozycję w Polsce, wydawca chce przenieść swoje wieloletnie doświadczenie na niezagospodarowany rynek ukraiński.