E-booki od Money.pl

Finansowy portal Money.pl we współpracy z Digital All udostępnił do sprzedaży ponad dwa tysiące książek i opracowań w plikach pdf.

E-księgarnia dostępna pod adresemhttp://ebook.money.pl oferuje ponad dwa tysiące książek z szerokiego zakresu tematycznego. Dostępne są zarówno poradniki prawne i podatkowe wydawane przez wydawnictwo CH Beck, Wiedza i Praktyka, BC Edukacja, Instytut Studiów Podatkowych, jak i przewodniki turystyczne i wydawnictwa dotyczące leczenia ezoterycznego. Dział e-książek składa się z 15 różnych kategorii tematycznych. Dokumenty te można zarówno czytać na ekranie komputera, jak i wydrukować na zwykłej drukarce.

Internautom zaoferowano także aplikacje finansowe (w 6 tematycznych działach) oraz audiobooki i kursy językowe w wersji mp3.

Dlaczego w e-księgarni działającej pod szyldem portalu finansowego znajduje się tak wiele produktów niezwiązanych z branżą? Przede wszystkim Money.pl to nie tylko finanse, to także wiele serwisów z pogranicza świata gospodarki i finansów, jak choćby Manager.money.pl, który jest bardziej serwisem life-stylowym prezentującym m.in. oferty spędzania wolnego czasu lub rozwoju osobistego niż typowo finansowym. Dlatego e-księgarnia została zlokalizowana właśnie w tym serwisie i dlatego prezentuje ona również beletrystykę - jako ciekawą ofertę dla użytkowników serwisu Manager - tłumaczy Rafał Jabłoński, Marketing Communication Manager w Money.pl.

Sprzedawane w e-księgarni dokumenty tekstowe w formacie PDF są chronione DRM. Tego wymaga interes wydawców - mówi Rafał Jabłoński. DRM e-księgarni umożliwia korzystanie z ebooka na 4 komputerach oraz dowolne drukowanie plików. Nie są natomiast chronione audiobooki (mp3) oraz aplikacje.

Inicjatywa powstała we współpracy z Digital All - spółką zależną (Money.pl posiada w niej 51% udziałów) prowadzącą platformę Zixo.pl, gdzie dostępne są również e-książki, aplikacje, dokumenty oraz audiobooki. Obecnie w sieci ZIXO obecnych jest 50 wydawnictw, prowadzone są rozmowy z kolejnymi.

Wydawnictwa szybciej aktualizują e-booki niż wydania papierowe. Często e-book z ujednoliconymi przepisami z danej dziedziny pojawia się na rynku na długo przed wejściem przepisów w życie. To jedna z zalet elektronicznych wydań wszelkich poradników - mówi Mirosław Lasok, prezes Digital All i pomysłodawca platformy Zixo.pl.pl.

Czy czytelnicy Money.pl mogą liczyć na jakieś zniżki w e-księgarni? Obecnie trwa świąteczna promocja w całej sieci ZIXO polegająca na gratisowych e-bookach dodawanych do zamówień o określonej wartości. Jeśli chodzi o specjalne zniżki na Money.pl to niewykluczone, że w przyszłym roku się pojawią, na pewno będziemy o tym informować - deklaruje Rafał Jabłoński, Marketing Communication Manager w Money.pl.

Konkurenycjną ofertę dla e-księgarni Money.pl oraz platformy Zixo.pl proponuje obecnie kilka podmiotów m. in. Nexto.pl oraz oferujące przede wszystkim cyfrowe wydania prasy serwisy: e-kiosk.pl i egazety.pl.