E-bankowość coraz popularniejsza

Firma badawcza Jupiter Research prognozuje, że liczba Europiejczyków korzystających z usług bankowości elektronicznej wzrośnie z 54 milionów w roku 2002 do około 103 milionów w roku 2007.

Jupiter Research oczekuje, że złożony roczny wskaźnik wzrostu liczby osób korzystających z bankowości elektronicznej wyniesie około 14%. Pod koniec minionego roku, 39% użytkowników Internetu mieszkających w Europie korzystało z wirtualnych kont bankowych. W Stanach Zjednoczonych odsetek ten jest niewiele mniejszy i wynosi 38%.

Najwięcej europejskich użytkowników e-bankwości mieszka w Niemczech – 16 milionów. Na drugim miejscu jest Wielka Brytania z 10,4 mln użytkowników, zaś na trzecim Francja – 6,2 mln użytkowników.

Pod względem odsetka mieszkańców danego kraju którzy korzystają z wirtualnych kont, prym wiodą kraje Europy Północnej, np. korzysta z nich aż 54% Szwedów. Zdaniem analityków z Jupiter Research, do końca 2005 roku, 60,5% użytkowników wirtualnych kont będą to osoby w wielu 25 – 44 lata. Nastolatki i osoby do lat 24, stanowić będą 13% wszystkich użytkowników bankowości elektronicznej.