Dziennik.pl wraca do ARBOnetwork

Po ponad rocznej rozłące Dziennik.pl znowu dołączył do sieci ARBOnetwork.

Pierwszy raz Dziennik.pl dołączył do sieci reklamowej ARBOnetwork w maju 2007 r. Po roku współpracy wydawnictwo Axel Springer, właściciel Dziennika, postanowiło zbudować własne biuro sprzedaży. Dlatego w maju 2008 r. serwis pożegnał się z siecią a sprzedażą jego zasięgu zajęło się macierzyste wydawnictwo.

Sytuacja zmieniła się, gdy Axel Springer Polska został mniejszościowym udziałowcem Infor Biznes, spółki wydającej m.in. Gazetę Prawną. W ramach aportu mniejszościowy udziałowiec wniósł do Infor Biznes m.in. serwis internetowy Dziennik.pl.

INFOR Biznes uznał, że sprzedażą i zarządzaniem powierzchni reklamowej Dziannik.pl zajmie się teraz ARBOnetwork. Mimo, że umowa została podpisana kilka dni temu, to Dziennik.pl był w ofercie ARBOnetwork już od 1 września.

Witryna dołączyła do pakietu ARBOnews i z ponad 1,5 mln użytkowników miesięcznie (wg Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2009) jest jego liderem.

"Dołączając do sieci ARBOnetwork serwis Dziennik.pl razem z dwoma innymi serwisami spółki INFOR Biznes - GazetaPrawna.pl i Forsal.pl - otwiera dodatkowy, bardzo istotny kanał sprzedaży. Przedstawiamy produkt wysokiej jakości w kategorii biznes, finanse, prawo, ale atrakcyjny również dla klientów kierujących ofertę do użytkowników o profilu portalowym" - mówi Piotr Welc, Dyrektor Pionu Internet w INFOR Biznes.

Dziennik.pl wraca do ARBOnetwork

Informacja ta zbiegła się z wiadomością, że Axel Springer Polska łączy w regionach struktury reklamowe dzienników, magazynów i internetu. Oddziały będą odpowiedzialne za sprzedaż reklamową w regionach wszystkich produktów wydawnictwa Axel Springer Polska, czyli także serwisów internetowych eFakt.pl, newsweek.pl, sports.pl, auto-swiat.pl, komputerswiat.pl, students.pl., wspodnicy.pl, koktajl24.pl, forbes.pl.