Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dzieci internautów też idą do szkoły

Gemius, za pomocą badania gemiusAdHoc zrealizowanego dwa dni temu, przebadał prawie 1500 internautów posiadajacych dzieci w wieku szkolnym. Jak się okazało, niemal 60% z nich pierwsze zakupy ma już za sobą. Średnio wydali na nie około 400 zł. Najwięcej - rodzice jedynaków.

Połowa wszystkich rodziców, którzy odpowiedzieli na ankietę online, chce przeznaczyć na wydatki szkolne nie więcej niż 300 zł, a 25% może sobie pozwolić na wydatek nie większy niż 200 zł.

36% rodziców-internautów zakupiło już większą część niezbędnych materiałów szkolnych, a nieco ponad 22% ma w całości skompletowaną wyprawkę dla swoich pociech. Nie brakuje jednak osób, które nie zabrały się jeszcze za wydawanie pieniędzy związane z rozpoczęciem roku szkolnego - 17% rodziców zakupy szkolne ma jeszcze przed sobą, a 5% w ogóle nie zamierza osobiście załatwiać sprawunków.

Jako miejsce zakupów artykułów papierniczych ponad połowa pytanych o opinię rodziców wymieniła hipermarket. W podręczniki jednak respondenci najchętniej zaopatrują się w księgarniach (63,3%) lub odkupują je od starszych uczniów (35%). Mowa oczywiście o księgarniach tradycyjnych, bo internetowe, podobnie jak aukcje on-line, w tym przypadku nie cieszą się popularnością. Z wirtualnych zakupów książek zamierza w sumie skorzystać jedynie 7% ankietowanych.

Analiza przeprowadzona została w oparciu o wyniki badania gemiusAdHoc zrealizowanego przez Gemius 29 sierpnia 2005 roku. N=1493. Badaniem objęto osoby w wieku 25+ posiadające dzieci w wieku szkolnym.