Dyskusyjne: "patronat" PBI nad bezpłatnymi statystykami Stat.pl

Polskie Badania Internetu objęły patronatem bezpłatne statystyki firmy Stat.pl. "Potwierdzamy standard statystyk oglądalności małych i średnich witryn, jakim jest stat.pl.". Ale jaki jest standard Megapanel BPI/Gemius, których jeszcze nikt nie oglądał?

Niedawno pisaliśmy o nowej usłudze Stat.pl o nazwie statStandard, dzięki której małe i średnie witryny internetowe mogą bezpłatnie otrzymywać statystyki oglądalności. Stat.pl do ich przygotowania wykorzystuje technologię gemiusTraffic.

Polskie Badania Internetu, w którego skład wchodzą największe polskie portale - Gazeta.pl, INTERIA.PL, Onet.pl, Rzeczpospolita OnLine, Wirtualna Polska - samo jeszcze nie potwierdziło swojego standardu. Ochoczo potwierdza za to standard statystyk przygotowywanych przez Stat.pl.

28 grudnia nazwa bezpłatnych statystyk zmieniła nazwę. Odtąd zamiast statStandard usługa nazywać się będzie stat.pl/PBI.

Dzięki usłudze stat.pl/PBI właściciele małych i średnich witryn mogą sprawdzić, jaką odwiedzalność ma ich witryna, ile jest wizyt i odsłon zarówno na stronie głównej jak i podstronach, ile czasu odwiedzający spędzają na witrynie i poprzez jakie strony na nią trafili, jakich słów kluczowych użyli w poszczególnych wyszukiwarkach i z jakiego kontynentu, państwa, czy województwa pochodzą.

PBI oraz Gemius SA mają zaprezentować wyniki projektu badawczego Megapanel PBI / Gemius 11 stycznia 2005 roku. Branża niecierpliwie czeka na ich ujawnienie.

Artykuł Anny Meller o oczekiwaniu branży na ujawnienie standardu badań internetu oferowanych przez PBI.