Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dynamiczne mapy, optymalna nawigacja od Yahoo!

Wyszukiwarka Yahoo! wprowadza nową opcję - lokalnego wyszukiwania wiadomości o natężeniu ruchu drogowego. To pierwszy taki serwis obejmujący cały obszar Stanów Zjednoczonych.

Informacje dla kierowców o natężeniu ruchu na drogach są zintegrowane z mapami drogowymi i wskazówkami nawigacyjnymi, dzięki którym jest możliwe wybranie najbardziej optymalnej drogi dojazdu do celu. Informacje są uaktualniane co sekundę.

Większość informacji o natężeniu ruchu pochodzi z sensorów drogowych, mierzących prędkość przejeżdżających aut, kamer monitorujących ruch, krążących nad ulicami helikopterów oraz oficjalnych wiadomości z jednostek lokalnych samorządów. Aby znaleźć informację o ruchu dla danego miejsca, w serwisie View Traffic wystarczy wpisać nazwę miasta oraz wcisnąć przycisk "Get Traffic". Obok wyświetlonej mapy z drogami oznaczonymi trójkątem w różnych kolorach w zależności od natężenia ruchu, oraz kropkami ilustrującymi średnią prędkość aut na danym odcinku, internauta może również skorzystać z serwisu SmartView, który podpowie gdzie można zjeść lub odpocząć w podróży.

Serwis dla kierowców jest dostępny z poziomu głównej strony Yahoo! w serwisie o nazwie Maps, oraz w sekcjach Yahoo! Local i Yahoo! Maps. Bezpośredni adres to http://maps.yahoo.com/traffic. W planach jest udostępnienie serwisu na bezprzewodowych urządzeniach przenośnych.

Według badań Nielsen NetRatings w ciągu ostatnich dwóch lat aż o 60% wzrosło wykorzystanie map online.

W Ameryce popularny jest serwis Mapquest.com oferujący mapy i wskazówki dla kierowców. XM Satellite Radio w tym tygodniu zapowiedziało, że wraz z firmą Navteq pracuje nad systemem nawigacji dostępnej dla kierowców w czasie jazdy. Serwis mapujący oferowany przez Google po zakupie Keyhole pozwala na ogląd miejsca z dokładnością do drzewa stojącego w alejce, lecz nowy produkt Yahoo! ma tę przewagę, że jego ujęcia są nieustannie aktualizowane.