Dwa nowe blogi na sekundę

Dziennie przybywa 175 tysięcy blogów, co oznacza, że w ciągu sekundy powstają dwa nowe. Wyszukiwarka Technorati indeksuje ich już 50 mln. Każdego dnia pojawia się ponad 1,6 mln nowych wpisów. David Sifry, założyciel Technorati opublikował kolejny raport "State of the blogosphere".

Blogosfera jest teraz sto razy większa niż trzy lata temu. Najpopularniejsze języki w jakich pisane się blogi to angielski (39%), japoński (31%) oraz chiński (12%).

Blogi nadal nie mogą konkurować z internetowymi serwisami tradycyjnych wydawców. Biorąc pod uwagę źródła, na które podają się autorzy blogów najpopularniejszy jest New York Times oraz serwisYahoo! News. Najczęściej cytowanym blogiem jest chiński Xujinglei, który znajduje się na 10 miejscu listy źródeł, do których odwołują się blogerzy. Zaledwie 11 z 90 miejsc na liście stanowią blogi.

David Sifry wspomina również, że coraz większym problemem są blogi zawierające spam tzw. splogi. Technorati szacuje, że około 8% nowo zgłoszonych blogów, które trafiają do indeksu wyszukiwarki stanowi spam, mimo wykorzystania bardzo zaawansowanych filtrów antyspamerskich.

Więcej: State of the Blogosphere, August 2006 (ang.)

Niedocenione blogi