Duzykadr.pl: dobra fotografia prasowa od "Wyborczej"

W ramach serwisu Wyborcza.pl uruchomiono nowy projekt Duzykadr.pl prezentujący zdjęcia prasowe i reporterskie autorstwa fotografów "Gazety", a także fotografie agencyjne. Wyróżnikiem serwisu ma być duży format zamieszczonych w nim materiałów.

Pod adresemhttp://www.duzykadr.pl dostępny jest nowy serwis uruchomiony przez "Gazetę Wyborczą", adresowany do koneserów fotografii prasowej i reporterskiej i działający w ramach Wyborcza.pl.

Niewątpliwym wyróżnikiem nowego internetowego projektu "Gazety Wyborczej" jest forma oraz wielkość prezentowanych w nim zdjęć, umożliwiająca dostrzeżenie większej liczby detali i ciekawych szczegółów uwiecznionych na fotografii.

Otagowane zdjęcia pogrupowane są w kilka kategorii tematycznych, istnieje również możliwość ich komentowania (ale zwykła opcja kopiowania jest zablokowana).

Duzykadr.pl: dobra fotografia prasowa od "Wyborczej"

www.duzykadr.pl

Agora prowadzi od 2008 roku akcję "Szkoła Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej". W ostatnich tygodniach wydany został cykl podręczników do nauki filmowania i fotografowania cyfrowego oraz "Album Fotoreporterów Gazety Wyborczej 1989-2009".

Wyborcza.pl jest największym serwisem gazety w polskim internecie. Miesięcznie odwiedza go ponad 1,5 mln użytkowników (Megapanel PBI/Gemius).

Serwis wydzielony został z portalu Gazeta.pl w połowie 2008 r. i promowany jest jako "druga twarz Gazety Wyborczej", który "wychodzi 24 godziny na dobę".