Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Dużo nas, dużo nas...

Po raz pierwszy wielkość światowej populacji online przekroczyła magiczną granicę 600 milionów osób.

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez Nua Internet Surveys, już 605,6 mln osób na całym świecie posiadało w końcu września br. dostęp do Internetu. Dla porównania, jeszcze w maju liczba ta wynosiła 580,7 mln. Badania wykazują także, że największe zagęszczenie internautów ma miejsce na Starym Kontynencie. Użytkowników Internetu jest tutaj aż 190,91 mln, co stanowi 31,5% globalnej populacji online.

Najbardziej dynamiczny przyrost ilości internautów w ostatnich miesiącach, miał jednak miejsce w rejonie południowo-wschodniej Azji, gdzie populacja online liczyła na koniec września 187,24 mln (30,9% wszystkich internautów na świecie) i przerosła już tę z Ameryki Północnej (182,67 mln i 30,1% światowej populacji online). Tutaj nie zanotowano, lub obserwowano minimalny przyrost ilości internautów, co tłumaczy się tym, że rynek połączeń z Internetem osiągnął już poziom nasycenia.

Najmniej użytkowników Sieci mieszka w Ameryce Łacińskiej (33,35 mln i 5,5% światowej populacji internautów), w Afryce (6,31 mln i poniżej 1%) oraz na Bliskim Wschodzie (5,12 mln i poniżej 1%).