Duża strata MCI

Zarząd MCI Management przyznaje, że w następstwie silnej dekoniunktury był to najtrudniejszy rok w historii spółki. Strata netto funduszu przekroczyła 17,7 mln zł.

Mimo tego MCI prowadził w 2002 r. nowe inwestycje. Do jego portfela dołączyła działająca w sektorze m-commerce spółka One2One oraz Geotechnologies - producent rozwiązań GIS. Według zarządu firmy największym osiągnięciem minionego roku jest uzyskanie samodzielności finansowej przez większość spółek zależnych, które nie wymagają już ponoszenia nakładów inwestycyjnych. MCI jest szczególnie zadowolona z poprawy wyników operacyjnych i pozycji rynkowej JTT. Mimo stopniowego wycofywania się z dystrybucji podzespołów - a więc i spadku przychodów spółki - wrocławski producent uzyskał w 2002 r. pozycję lidera na polskim rynku PC.

W 2003 r. MCI zamierza ściślej współpracować z portfelowymi spółkami w celu dalszej poprawy ich wyników finansowych. Fundusz nie wyklucza kolejnych inwestycji m.in. w przedsięwzięcia w sektorze mobile. MCI zapowiada od dłuższego czasu stopniowe poszerzanie strategii działania na spółki spoza branży IT. W obszarze zainteresowań zarządu MCI znajdują się firmy zajmujące się biotechnologiami i rynek mediów.

Do portfela MCI należą: JTT Computer, CCS, Process4E, Biprogeo, , Synergy Polska, One-2-One, GeoTec, Expertia, Bankier.pl, Travelplanet.pl.