Drżyjcie rodzice, dzieci chcą iPadów

Badania przeprowadzone przez firmę Nielsen wskazują, że tablet firmy Apple jest wymarzonym prezentem wielu dzieci w USA. Badania te nie oznaczają jednak, że jest to najlepszy prezent dla małych dzieci.

Badania firmy Nielsen pokazują, że iPad na pierwszym miejscu listy życzeń amerykańskich dzieci w wieku 6-12 lat. Wyprzedził m.in. komputer oraz iPod toucha, które wspólnie znalazły się na drugim miejscu.

U konsumentów w wieku powyżej 13 lat, iPad zajął 4 miejsce tuż za komputerem oraz zestawem TV i smartfonem (innym niż iPhone), które wspólnie zajęły drugie miejsce. iPhone był na ósmym miejscu na tej liście, czyli niżej niż mniej prestiżowe gadżety, takie jak odtwarzacz Blu-ray (5 miejsce) oraz e-czytnik (6 miejsce).

Mikołaju, chcę iPada

Wielu może dziwić, że dzieci chcą właśnie iPada - tablet zaprojektowany raczej dla dorosłych. Odpowiedzią mogą być ciekawe reklamy w TV i rosnąca popularność urządzenia. Jakby nie było, rodzice większości dzieci i tak nie zainwetują raczej w taki prezent. Zwłaszcza, że cud techniki szybko mógłby dołączyć do reszty zakurzonych zabawek.

Znacznie tańszym i rozsądniejszym wyjściem może okazać się Nintendo DS Lite lub Sony PlayStation 3. Mógłby to być również czujnik ruchu Kinect dla Xboxa 360, który znalazł się dopiero na 14 pozycji.