Druga edycja Akcji Bezpieczny e-sklep

Konkurs Bezpieczny e-sklep 2012, to szansa na wyróżnienie najbardziej rzetelnych i wiarygodnych sklepów internetowych. Udział w konkursie jest bezpłatny a kandydatów można zgłaszać do 31 stycznia 2012 r.

Druga edycja akcji została zorganizowana przez Instytut Logistyki i Magazynowania patronuje Ministerstwo Gospodarki i Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, natomiast platforma Click Shop udostępniana przez firmę home.pl zaangażowała się we wsparcie konkursu jako partner strategiczny. Partnerami konkursu są też: Unizeto Technologies, Kancelaria Radcy Prawnego MPW, Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, BIG Infomonitor oraz PARP. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo handlu online zarówno dla sprzedających jak i dla kupujących. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 1400 sklepów internetowych, w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie akcją.

Ocena sklepów będzie składać się z dwóch etapów. Podczas pierwszego będzie oceniana poprawność formalna oraz prawna stosowanych zapisów regulaminowych, sposób obsługi koszyka zamówień oraz zgodna z prawem ochrona danych osobowych. Sklepy, którym uda zakwalifikować się do drugiego etapu będą oceniane przez kapitułę konkursu pod kątem przejrzystości oraz czytelności strony wraz z tekstami takimi jak regulamin e-sklepu czy opisy dostępnych w nich produktów.

Laureatów konkursu wybierze kapituła złożona miedzy innymi z przedstawicieli: Ministerstwa Gospodarki, Federacji Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego oraz firm Siódemka,Opineo, Home.pl,Transferuj.pl i Benhauer. Kandydatów można zgłaszać pod adresem www.bezpiecznyesklep.pl do 31 stycznia 2012r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzców poznamy 15 marca 2012r.