Dostęp od Google?

Być może już wkrótce Google zaoferuje w USA usługę bezprzewodowego dostępu do Internetu. Firma uruchomiła stronę WWW, z której pobrać można program, umożliwiający łączenie się z punktami dostępowymi WiFi.

Ze stronyhttp://wifi.google.com można pobrać program Google Secure Access (dostępny na razie w wersji beta), który, wedle opisu, służy do "nawiązywania bezpiecznego połączenia z Google WiFi".

Firma jak na razie nie informowała oficjalnie o planach zaoferowania bezprzewodowego dostępu do Internetu - jednak jej rzecznik, Nate Tyler, potwierdził w rozmowie z serwisem CNet.com, że Google testuje obecnie takie rozwiązanie. W ramach testów usługa Google WiFi została uruchomiona w dwóch lokalizacjach w pobliżu siedziby firmy w Mountain View w Kalifornii. Nie wiadomo na razie, kiedy usługa zostanie oficjalnie uruchomiona - termin w znacznej mierze zależy od wyników prowadzonych właśnie testów.

Pierwsze plotki o tym, że Google zamierza zaoferować bezprzewodowy dostęp do Internetu w USA pojawiły się w sierpniu tego roku, kiedy to magazyn Business 2.0 ujawnił, że firma zaczęła kupować dostęp do sieci szkieletowej na terenie USA. Spekulowano wtedy, że mogą być to przygotowania do uruchomienia usługi dostępu do Internetu.

Więcej informacji: Google WiFi.